Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Lot widokowy helikopterem Zakopane-Bukowina-Białka Tatrzańska, dlaczego warto?

Autor: Mateusz Książkiewicz

Fantastyczne, górskie widoki mogą nabrać nowego wymiaru. Wystarczy wybrać lot widokowy helikopterem Zakopane-Bukowina-Białka Tatrzańska. Na jakie emocje możemy liczyć podczas takiej atrakcji? Czym w ogóle jest lot widokowy i kto powinien z niego skorzystać?

Tatry to jedne z najwspanialszych pasm górskich na świecie. Bezsprzecznie zachwycają turystów z Polski i zagranicy. Lot widokowy helikopterem, obejmujący jedne z najsłynniejszych widoków górskich i miejscowości na ich terenie, jest okazją do spojrzenia na nie z nowej, powietrznej perspektywy!

Czym jest lot widokowy helikopterem i ile kosztuje?

Lot widokowy helikopterem to niepowtarzalna okazja zobaczenia fantastycznych widoków z pokładu śmigłowca. Maszyna pilotowana przez profesjonalnego pilota przeleci określoną, przepiękną trasą turystyczną. Uczestnik danego lotu ma również okazję zobaczyć jak przeprowadza się całą procedurę lotu, a nawet (jeżeli będzie sprzyjać temu sytuacja) usiądzie obok osoby pilotującej helikopter.

Koszt przelotu jest różny, w zależności od wybranego przez nas wariantu. Lot widokowy helikopterem Zakopane-Bukowina-Białka Tatrzańska to od 900 do 6000 złotych. Odnotujmy, że na pokład maszyny można zabrać kilka osób (w zależności od śmigłowca niekiedy są to trzy, innym razem pięć osób).

Lot widokowy nad Zakopanem

Jakie zalety ma lot widokowy helikopterem w tych okolicach?

Niewątpliwie warto zainwestować w lot widokowy helikopterem Zakopane-Bukowina-Białka Tatrzańska. Podczas lotu zobaczymy najpotężniejsze szczyty polskich, a niekiedy również słowackich Tatr (w zależności od pogody). 15, 30 lub 60-minutowy lot to także widok z góry na urokliwe miejscowości góralskie, w tym ważne obiekty jak np. Wielka Krokiew w Zakopanem.

Zakopane jest aktualnie najbardziej rozpoznawalnym ośrodkiem w tatrzańskim paśmie górskim, Bukowina Tatrzańska to niewielka, ale bardzo urokliwa wieś, która z lotu ptaka wygląda bardzo uroczo, a Białka Tatrzańska to nieoficjalna stolica polskiego narciarstwa – wszystkie te miejscowości możemy zobaczyć z kilku tysięcy metrów nad poziomem morza.

Z pewnością przelot w okolicach Tatr będzie wspomnieniem na całe życie. Dla niektórych osób jest też początkiem przygody za sterami śmigłowca, gdyż decydują się one później na podjęcie szkolenia na pilota.

Kto powinien skorzystać z takiego lotu?

Lot widokowy helikopterem Zakopane-Bukowina-Białka Tatrzańska to niewątpliwa atrakcja turystyczna. Powinny z niej skorzystać osoby, które łakną przygód i chcą zobaczyć góry z nietypowej perspektywy. Z pewnością lot widokowy będzie zarówno fantastycznym sposobem na rodzinne spędzenie czasu, idealnym prezentem na wyjątkowe okazje czy przygodą dla amatorów górskich wypraw.

Jest to też rozwiązanie na wyjątkowe okazje takie jak oświadczyny. Wyspecjalizowani piloci umożliwiają wykonanie lotów o zachodzie słońca, który – wraz z aurą Tatr – daje niepowtarzalny efekt. Tego zdecydowanie warto spróbować!

Sprawdź pełną ofertę HeliPoland

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy