Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zmarł I Wicewojewoda Małopolski Józef Leśniak

Autor: Mateusz Książkiewicz

W wyniku wyczerpującej choroby zmarł pochodzący z Małej Wsi (gmina Chełmiec) Józef Leśniak, I Wicewojewoda Małopolski. Sądecczyzna żegna wyjątkowego polityka i samorządowca. Miał niespełna 54 lata.

Przypomnijmy Premier Mateusz Morawiecki pował Józefa Leśniaka na II Wicewojewodę Małopolskiego 5 grudnia 2019 roku. Nie cały rok później, bo 26 listopada 2020 roku, na wniosek Łukasza Kmity Wojewody Małopolskiego, premier awansował Leśniaka na stanowisko I wicewojewody małopolskiego.

Wcześniej w latach 2015-2019 był Posłem na Sejm RP okręgu nr 14, był również radnym powiatu nowosądeckiego dwóch kadencji, przy czym w trakcie drugiej został posłem.

Kim był Józef Leśniak?

Józef Leśniak urodził się 6 marca 1968 roku w Limanowej. W młodości wyjechał do Francji, gdzie w 1992 uzyskał licencjat na Université Nancy-II. Pracował w administracji jednej z gmin oraz w administracji departamentu Meurthe i Mozela. W połowie lat 90. powrócił do Polski. W 1998 uzyskał tytuł zawodowy magistra z zakresu politologii i nauk społecznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, następnie pracował w Warszawie m.in. w przedsiębiorstwie inwestującym w centra handlowe. W 2002 ukończył studia podyplomowe z zarządzania gospodarką europejską w Szkole Głównej Handlowej.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy