Liga okręgowa nie dla KS Bobowa. Amator Paszyn górą w barażach!

Autor: Bartek Serafin

Zarówno w Paszynie jak i w Bobowej wiadomość o barażach spadła jak grom z jasnego nieba - niespodziewanie. Przez taką kolejność zdarzeń oba zespoły miały naprawdę mało czasu aby przygotować się na ten niespodziewany mecz, tym bardziej o taką stawkę! Spotkanie odbyło się dzisiaj na stadionie w Grybowie.

Dla obu drużyn awans do ligi okręgowej byłby historycznym momentem, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Dzisiaj jest to Amator Paszyn.

Kibice, którzy wypełnili dzisiaj (tj. 10 lipca) stadion w Grybowie po brzegi, obejrzeli tylko jedną bramkę. Sama gra była wyrównana, piłka najczęściej była podawana i obierana w okolicach środka boiska.

KS Bobowa miała w tym spotkaniu parę okazji, jednak ich nie wykorzystała. Zepchnięta przez Paszyn do zachowawczej gry próbowała długimi podaniami do przodu w jakiś sposób ukąsić przeciwnika. Udało się to jednak tym drugim – Amatorowi, w okolicach 70 minuty spotkania. Ostatnie 20 minut meczu to już ewidentna gra na czas ze strony zawodników z Paszyna. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Można być lekko zawiedzionym wynikiem, a sama strata miejsca gry w wyższej klasie rozgrywkowej nie napawa optymizmem. Patrząc jednak na to w jaki sposób konsekwentnie KS Bobowa walczyła przez cały terminarz zajmując fotel wicelidera, wydaje się, że można być spokojnym co przyniesie jutro.