Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zapomniane a może nie… wyjątkowe spotkanie kilku pokoleń (TV)

Autor: Mateusz Książkiewicz

Grą kapeli Łużnioki rozpoczęło się niecodzienne spotkanie kilku pokoleń w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej. Wśród obecnych znalazły się osoby z Kubu Seniora, Koła Kobiet Łużnianka, Orkiestry Dętej z Łużnej, chóru dziecięcego Ambitus oraz mieszanego Cantabile.

TRADYCJE MUZYCZNE W CZTERECH PORACH ROKU – to temat przewodni realizowanego projektu przez chór CANTABILE z Łużnej w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, przy wsparciu Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych WYJDŹ Z DOMU. 

Głównym celem projektu jest przypomnienie starych, zapomnianych melodii, przyśpiewek ludowych, pieśni o tematyce bożonarodzeniowej, wielkopostnej oraz patriotycznej. Wydanie śpiewnika z pieśniami i piosenkami o tejże tematyce.

Bardzo ważnym elementem projektu jest integracja wielopokoleniowa, która pozwoli na przekazanie młodszemu pokoleniu wielu cennych informacji m.in. zwyczaje, tradycje i obrzędy naszego regionu, zapomniane pieśni i przyśpiewki ludowe.

W tym celu dzisiejsze spotkanie na którym gościmy członków Klubu Seniora, Kola Kobiet ŁUŻNIANKA, Orkiestry dętej z Łużnej, chóru dziecięcego AMBITUS,  chóru mieszanego CANTABILE oraz kapeli ŁUŻNIOKI.

Spotkanie rozpoczęło się przy melodii Łużańskiego krakowiaka w wykonaniu kapeli ŁUŻNIOKI.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się pogawędka n a temat zwyczajów, tradycji i obrzędów naszego regionu. Zaprezentowano stroje ludowe oraz tańce. Nie zabrakło też degustacji potraw regionalnych. W celu ich przygotowania, odbyły się wcześniej warsztaty kulinarne.

Spotkanie zakończyło się wspólna biesiadą przy akompaniamencie kapeli Łużnioki.

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć ze spotkania:

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy