Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jaki podręcznik do rozszerzonej geografii w klasie 2 wybrać?

Autor: Mateusz Książkiewicz

Geografia to niezwykle ciekawy przedmiot, jednak na rozszerzeniu potrafi sprawiać nieco kłopotów. Jest to szczególnie widoczne w klasie drugiej, gdzie to rozszerzenie tak naprawdę dopiero się zaczyna, dlatego warto się do niego odpowiednio przygotować.

Dobry podręcznik to podstawa, dzięki której można zdobywać swoją wiedzę, ale warto wybrać sobie także inne pomoce naukowe. Zeszyty ćwiczeń, maturalne karty pracy czy repetytoria to świetne uzupełnienie, dzięki któremu nauka geografii staje się o wiele prostsza.

Podręcznik do rozszerzonej geografii w klasie 2 – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę? 

Podręcznik jest niezbędny w każdej klasie, dlatego przygotowania do nowego roku szkolnego warto zacząć właśnie od niego. “Oblicza geografii 2. Zakres rozszerzony” autorstwa Tomasza Rachwała i Wioletty Kilar to jedna z najchętniej wybieranych pozycji w drugiej klasie. Nie ma w tym nic dziwnego, bo podręcznik jest przemyślany i świetnie przygotowany. Choć zagadnienia, jakie omawia, nie należą do najłatwiejszych, to są one opisane w nim tak, aby każdy uczeń mógł je zrozumieć. Co więcej, dziecko będzie mogło poznać i zrozumieć wiele procesów politycznych i społeczno-gospodarczych. 

Ten podręcznik to nie tylko tekst i suche informacje, ale także zdjęcia, które ubarwiają naukę i sprawiają, że staje się ciekawsza. Podsumowanie rozdziałów i testy sprawdzające to prosty sposób na to, aby dziecko mogło sprawnie przygotować się do sprawdzianów, a także przypomnieć sobie wiedzę przed maturą. Jest to jeden z najlepszych podręczników do rozszerzonej geografii w klasie 2, ale innym wyborem może być na przykład “Geografia 2. Podręcznik. Zakres rozszerzony – Szkoła ponadpodstawowa” autorstwa Sławomira Kurka.

Co jeszcze pomoże dziecku w nauce rozszerzonej geografii? 

Choć podręczniki są absolutną podstawą, to nie warto poprzestawać tylko na nich. Podręcznik świetnie sprawdza się do zdobywania wiedzy, ale dobrze jest uzupełnić go o dodatkowy zeszyt ćwiczeń. Dzięki niemu dziecko będzie mogło na bieżąco sprawdzać swoją wiedzę, a przede wszystkim ją utrwalać. Regularne rozwiązywanie zadań na pewno pomoże mu zapamiętać więcej informacji, dzięki czemu łatwiej będzie mu przygotować się do matury. 

Doskonałym wyborem będą również maturalne karty pracy. To przyjemny sposób na to, aby uczeń mógł zrozumieć, czym jest matura i jakie zadania na niego czekają. Dzięki temu jego odpowiedzi lepiej dopasują się do klucza maturalnego, co w konsekwencji pozwoli mu na lepsze zdanie egzaminu. Świetnym dodatkiem są także fiszki. Fiszki pozwalają na szybką naukę pojedynczych haseł, miast i wielu innych.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy