Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gdzie oddawać duże ilości makulatury?

Autor: Mateusz Książkiewicz

Prowadząc dużą firmę z branży produkcyjnej lub handlowej, nierzadko generuje się także duże ilości odpadów przemysłowych, przede wszystkim makulatury.

Papier i tektura używana jest w takiej firmie do wielu celów. Pozostają oczywiście papierowe odpady z tym związane. Jeśli jest ich bardzo dużo, pozbycie się stanowić może problem. Najlepiej w takim przypadku nie szukać miejsca, gdzie można oddać makulaturę, lecz firmy, która ją odbiera.

Dlaczego taka firma to lepsze rozwiązanie? 

Firma odbierająca makulaturę bezpośrednio z wskazanego adresu to opcja doskonała. Nikt w prowadzonej firmie generującej takie odpady nie musi bowiem przejmować się tym co zrobić z makulaturą, na co ją załadować i gdzie przewieźć. Przyjeżdża samochód z firmy odbierającej makulaturę i ludzie z tej firmy zajmują się wszystkim samodzielnie. I nie ma znaczenia czy jest to odbiór makulatury Lublin czy też odbiór makulatury Częstochowa. Co do zasady pracownicy firmy odbierającej makulaturę sami zajmują się załadunkiem i przewiezieniem jej do siebie. Można oczywiście im pomóc lub udostępnić sprzęt by wszystko działo się szybciej i sprawniej, nie ma jednak takiego obowiązku.

Karta przekazania odpadu

Wybierając firmę, która działa w branży odbiór makulatury, warto unikać firm, które takie prace wykonują nie do końca tak jak trzeba. Konieczne jest wybranie firmy, która ma uprawnienia do wystawienia karty przekazania odpadu, czyli oficjalnego dokumentu mówiącego o tym, że wszystko odbyło się legalnie. Często niestety przykładowy odbiór makulatur Białystok to oferta punktów skupu złomu i surowców wtórnych. Owszem, podjedzie samochód, makulatura zostanie odebrana, ale jedynym dokumentem, który będzie o tym świadczyć będzie potwierdzenie wypłaty określonej ilości gotówki za sprzedaną makulaturę. Sprzedający indywidualny nic więcej nie potrzebuje. Jeśli makulaturę oddaje firma, to zdecydowanie za mało. 

Cena skupu ma znaczenie

Wiele firm odbierających makulaturę chce by odbierać ją za darmo. Wiele jednak – szczególnie przy dużych ilościach dobrej jakości makulatury – chętnie płaci określoną stawkę za kilogram tego surowca. Szukając firmy odbierającej makulaturę bezpośrednio spod wskazanego adresu, warto koncentrować się na takich, które płacą. Oczywiście jeśli makulatury jest mniej, nie można oczekiwać, że firma odbierająca poniesie koszty przyjazdu, odbioru i jeszcze zapłaci za makulaturę. Zawsze więc podejmując współpracę z firmą odbierającą takie odpady, warto ustalić szczegóły dotyczące ewentualnej zapłaty za odbieraną makulaturę, by później nie było żadnych wątpliwości. 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy