Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kredyt gotówkowy czy samochodowy – co wybrać?

Autor: Mateusz Książkiewicz

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu lub wymianę starego na nowy. Jednak nie każdego stać na to, aby natychmiast zapłacić sporą kwotę za zakup, przecież to spory wydatek. Dlatego też istnieje możliwość kupienia samochodów na raty, czyli kredyt, który będziemy spłacać w późniejszym czasie. Jaki zatem kredyt samochodowy wybrać i czy naprawdę warto? Sprawdźmy zatem.

Kredyt samochodowy. Jak go wziąć?

Choć wielu ostatnimi czasy decyduje się na wymieniony kredyt, zanim go zdobędziemy, musimy wypełnić kilka wymogów. Aby go wziąć przede wszystkim powinniśmy posiadać zdolność kredytową. Wszak pożyczka na samochód to także kredyt. Pamiętajmy też, iż po otrzymaniu kredytu, przechodzi on prosto na konto sprzedawcy samochodu, oczywiście wtedy, gdy mowa jest o kredycie z banku. Zanim jednak przejdziemy do konkretu, dowiedzmy się, jak właściwie rozpocząć drogę wzięcia kredytu. Warto byłoby najpierw wybrać auto, którego kupnem jesteśmy zainteresowani i wziąć pod uwagę swe finanse i zdolności kredytowe. Gdy już dokonamy wyboru, zastanówmy się nad ofertą różnych banków i wybierzmy ten najtańszy. Następnie złóżmy wniosek, w którym zawrzemy kwotę samochodu i swe dane, nie zapominając wziąć do banku dowodu tożsamości, w celu weryfikacji. Pamiętajmy jednak skorzystać z rankomatu, np. https://ekredyt24.com.pl/ .

Zalety kredytu samochodowego

Wzięcie tego typu kredytów ma na ogół więcej zalet aniżeli kredyt gotówkowy. Są to m.in.:

– możliwość zakupu używanego auta: kredyt samochodowy można wziąć również na używane auto, nie tylko na nowe;

– duża kwota kredytu: jeżeli podoba nam się drogie auto, możemy wziąć na nie kredyt, wystarczy, że mamy zdolności kredytowe; raty zostaną rozbite na kilka lub kilkanaście;

– niskie oprocentowanie: banki na ogół kredytu na samochód udzielają w korzystnych ofertach, ponieważ rywalizują ze sobą o uzyskanie klientów,

ranking kredytów samochodowych: dzięki niemu znajdziemy najkorzystniejszą ofertę,

– okres spłaty: spłata kredytu samochodowego trwa aż do 10 lat, a raty rozkładane zostają przy wyższych sumach na niższe.

Kredyt samochodowy a kredyt gotówkowy

Kredyty te mają wiele różnic, mimo iż w istocie mają to samo zadanie. Jednakże kredyt samochodowy jest przeznaczony wyłącznie na zakup samochodu a kredyt gotówkowy możemy wziąć na wszelkie przyczyny, więc ma niestety wysokie odsetki, znacznie wyższe aniżeli samochodowy kredyt. Dlatego też warto skorzystać z porównywarek i przekonać się, co jest korzystniejsze. Oprócz tego kredyty samochodowe mogą rozbić należność na wiele rat, banki w przypadku pożyczek gotówkowych już nie. Jednak kredyt na samochód wymaga określenia: zanim weźmiemy kredyt, musimy wybrać samochód i określić wysokość, zaś w przypadku kredytów gotówkowych nie jest to konieczne. Prócz wymienionych, niekiedy ciężko jest zdobyć kredyt samochodowy na zakup pojazdu, który jest już dość wiekowy. W przypadku kredytu gotówkowego nie jest to kłopot. Całkowita kwota kredytu i jego roczna stopa oprocentowania mimo wszystko nie są korzystne przy kredycie gotówkowym, gdyż oprocentowanie kredytu samochodowego jest zdecydowanie bardziej przystępne. Oprócz tego ten drugi z kredytów posiada niekiedy polisy ac.

Jak więc widać, kredyty samochodowe są lepsze aniżeli gotówkowe. Jednak czasem te drugie są niezbędne. Zanim więc przejdziemy do zakupu auta, porównajmy ceny, gdyż być może dzięki porównywarce bankowej poszukamy korzystniejszego kredytu, dzięki czemu szybko go spłacimy i będziemy mogli cieszyć się wyborem.

Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy