Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Świętowano w Bobowej (TV)

Autor: Mateusz Książkiewicz

Dzisiaj (14 października) najlepsi nauczyciele i dyrektorzy ze szkół prowadzonych przez powiat gorlicki spotkali się z władzami samorządowymi, by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. Były podziękowania, życzenia, gratulacje i nagrody. 

Jest nam niezmiernie miło, że dzisiejsza uroczystość odbywa się w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej. To wyjątkowe święto wszystkich pracowników oświaty i okazja, by podziękować za trud, jaki wkładają w wychowanie młodych ludzi – podkreślał Wojciech Szafraniec, dyrektor ZSZ w Bobowej.

W jednostkach oświatowych prowadzonych przez powiat gorlicki pracuje obecnie 574 nauczycieli i 173 pracowników obsługi i administracji. 

W szkołach nadzorowanych przez powiat uczy się 4707 uczniów, z czego: 

W porównaniu do ubiegłego roku liczba uczniów zwiększyła się o 280, a nauczycieli o 14. 

W czasie dzisiejszego spotkania życzenia i gratulacje najlepszym nauczycielom w powiecie złożyła starosta Maria Gubała i przewodniczący rady Powiatu Gorlickiego Witold Kochan. 

Chce podziękować wszystkim dyrektorom i nauczycielom za sprawną realizację trudnego budżetu, a w szczególności za prowadzenie ponad 20 projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, które z jednej strony wzbogacają ofertę edukacyjną – pozwalając uczniom uzyskiwać dodatkowe umiejętności, kompetencje i kwalifikacje, a z drugiej, umożliwiają doposażenie pracowni i poprawę jakości kształcenia. 

W dniu święta polskiej oświaty życzę Wam, aby ta trudna misja nauczyciela, pedagoga, wychowawcy przyniosła satysfakcję, radość oraz poczucie, że budują Państwo fundamenty dla rozwoju nowoczesnego społeczeństwa. Proszę przyjąć również najserdeczniejsze życzenia zdrowia, zadowolenia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym – mówiła w czasie dzisiejszego spotkania starosta gorlicki Maria Gubała.

fot. J. Gomułkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy