Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wynajem samochodu w Krakowie – wygodne rozwiązanie czy strata pieniędzy?

Autor: Mateusz Książkiewicz

Spora część osób w większych miastach nie posiada swoich prywatnych samochodów. Zazwyczaj, problematyczne może być ich parkowanie, szczególnie kiedy mieszka się w kamienicach zlokalizowanych blisko centrum. Brak zaopatrzenia w samochód nie jest jednak wyznacznikiem, przez który dane osoby nie poruszają się w ten sposób.

Coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest oczywiście wynajem samochodu. W stolicy małopolski trend ten stał się niezwykle popularny, a liczba wypożyczalni, które zapewnią maksymalne udogodnienie całej usługi, stale rośnie.

Jak działa wynajem pojazdu w Krakowie?

Im więcej wypożyczalni, tym większa konkurencja. Każda firma, chcąc przebić się wraz ze swoją ofertą ponad inne, wprowadza dodatkowe usługi, co jest korzystne dla klienta. Obecnie, wynajmując samochód w Krakowie, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Rezerwacja wybranego przez siebie pojazdu odbywa się zazwyczaj przez internet. To właśnie tam dogadujemy się z kierowcą odnośnie tego, w jakie miejsce i o której godzinie ten ma dostarczyć nam wybrany pojazd. Podstawienie samochodu odbywa się z reguły pod wskazany adres. Często również można napotkać na sytuacje, w których osoba wynajmująca dopiero dolatuje lub dojeżdża do miasta. Wtedy samochód jest podstawiany pod lotnisko czy dworzec.

Kto może wynająć pojazd?

Jeśli chodzi o wynajem aut kraków jest jednym z pionierów w tej kwestii. Niemal każdy pracownik wypożyczalni powie, jakie są panujące tam zasady weryfikacji klientów. Oczywiście, w każdej firmie mogą się one nieco od siebie różnić, ale przeważnie wszystkie reguły są bardzo podobne. Jak się okazuje, pojazdu nie może wynająć każdy. Wielu młodych klientów niejednokrotnie traktowało to jako sposób na dostanie samochodu bez uprawnień. Na całe szczęście, przedstawiciele firm zawsze mieli się na baczności i nigdy nie doszło do przekazania takiej osobie pojazdu.

Chcąc wynająć samochód osobowy, klient musi mieć ukończone przynajmniej 21 lat i posiadać ważne prawo jazdy kategorii B. W niektórych firmach ważny jest także czas posiadania dokumentu uprawniającego do jazdy, który niekiedy wynosi minimum trzy lata. Co więcej, warunkiem wypożyczenia jest także karta płatnicza ze środkami będącymi w stanie pokryć zarówno opłatę za wynajem, jak i kaucję zwrotną.

Flota pojazdów w wypożyczalniach – jak się różni?

Niemal każda wypożyczalnia w Krakowie oferuje szeroki wybór samochodów. Większość firm wychodzi z założenia, że im bardziej różnorodne pojazdy będą mieć w swojej ofercie, tym większe grono klientów przyciągną. Takie podejście znacznie wyróżnia te firmy od carsharingu, które z reguły ma na wyposażeniu wyłącznie jednolite jednostki.

Wszystkie wypożyczalnie posiadają przynajmniej po jednym aucie z każdego segmentu. W końcu nigdy nie wiadomo, czy klient zażyczy sobie pojazd miejski, terenowy czy też sportowy. Ponadto sama wielkość i pojemność bagażnika ma znaczenie. Często klient wynajmują samochody w celu podróży na wakacje. Małe auto będzie wtedy bardzo niepraktyczne i mało komfortowe.

fot. nadesłane przez zleceniodawcę

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy