Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Aparthotel i termy w Białce Tatrzańskiej – dla kogo?

Autor: Mateusz Książkiewicz

Białka Tatrzańska to niewielka górska wieś leżąca w powiecie tatrzańskim na południu Polski. Ta niewielka miejscowość na Podhalu zachwyca między innymi pięknymi, malowniczymi krajobrazami, dziką naturą i niepowtarzalnym klimatem, ale tym, co najbardziej przyciąga tysiące turystów każdego roku, są termy.

Wokół kompleksu basenów termalnych powstał niejeden aparthotel w Białce Tatrzańskiej, który oferuje dostęp do leczniczych wód z głębin. Jak więc wygląda korzystanie z kompleksu Termy Bania? Czy rzeczywiście jest to atrakcja warta swojej ceny?

Termy Bania – relaks i zabawa dla każdego

Termy Bania to nowoczesny kompleks basenów stworzony z myślą o potrzebach najmłodszych i najstarszych. Baseny termalne podzielne są na kilka stref, aby każdy odwiedzający mógł poczuć się tutaj komfortowo i dobrze się bawić. Kąpiel w basenach termalnych niesie za sobą wiele korzyści, dlatego wiele osób, które wynajmują hotel Białka Tatrzańska, decyduje się na kilkudniowy pobyt, by jak najdłużej korzystać z właściwości wód. Na terenie kompleksu znajdują się baseny zewnętrzne i wewnętrzne napełnione wodą o temperaturze 34-38 stopni Celsjusza. Pozyskiwana z głębokości 2500 metrów woda zawiera wiele cennych mikroelementów, dzięki czemu łagodzi bóle kości, zmniejsza obrzęki, wpływa korzystnie na gospodarkę hormonalną i stan skóry alergicznej, wrażliwej lub atopowej oraz reguluje przemianę materii. 

Poznaj atrakcje kompleksu Termy Bania! 

Termy Bania podzielone są na strefy dostosowane do potrzeb i oczekiwań gości. W Strefie Zabawy najmłodsi mogą skorzystać z licznych atrakcji wodnych – całorocznych zjeżdżalni, karuzeli, armatek, kaskad, basenów ze sztuczną falą, groty z gejzerem, wodospadów, rwącej rzeki oraz gejzerów. Strefa Relaksu jest z kolei dedykowana osobom, które pragną odpocząć i odciąć się od codziennych problemów. W gorącej wodzie termalnej można pozbyć się stresu i w pełni się zrelaksować, podziwiając piękne górskie krajobrazy. W tej strefie znajdują się różnorodne urządzenia do masażu wodnego, leżaki do masażu podwodnego oraz gejzery. Dla odwiedzających i gości wynajmujących aparthotel Białka Tatrzańska, przeznaczone są również liczne zabiegi kosmetyczne i rehabilitacyjne w strefie Spa. Po kąpieli w basenach termalnych doskonałym pomysłem jest odprężenie w Saunarium z Ruską Banią, Sauną Fińską i Kamienną Grotą Solną. Ponadto, podczas pobytu w Termach Bania można skorzystać z jednej z restauracji znajdujących się na terenie obiektu, by uzupełnić energię po szaleństwie w wodach termalnych. Apartament Białka to doskonały pomysł zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i grup znajomych.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy