Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Towarzystwo Teatru, Orkiestry i Chóru Włościańskiego w Łużnej zaprasza na warsztaty muzyczne!

Autor: Mateusz Książkiewicz

Towarzystwo Teatru, Orkiestry i Chóru Włościańskiego w Łużnej ma przyjemność poinformować, że w tym roku realizuje kolejny projektu pn. „My som spod Pustek” – Pogórzańska Szkoła Tradycji. W ramach zadania prowadzona będzie nauka gry na basach ludowych. 

W związku z tym ogłoszono nabór chętnych do udziału w warsztatach. Rekrutowane zostaną cztery osoby bez względu na płeć, posiadające dobre poczucie rytmu, słuch muzyczny oraz odpowiedni wiek (min. 12 lat) oraz wzrost (min. około 150 cm). 

Celem projektu jest przede wszystkim popularyzacja zanikających już umiejętności gry na tradycyjnym instrumencie, jakim są basy ludowe. Do udziału w warsztatach kwalifikują się zarówno osoby posiadające już pewne umiejętności, jak i takie, dla których będzie to pierwszy kontakt z tym instrumentem. Nauka odbywać będzie się na zasadzie mistrz – uczeń, metodą beznutową tzn. mistrz będzie demonstrował uczniowi sposób gry natomiast zadaniem ucznia będzie wielokrotne powtarzanie zademonstrowanych fraz i technik aż do ich całkowitego opanowania. W zależności od uzyskanych efektów nauczania osoby biorące udział w zajęciach warsztatowych wystąpią publicznie w składzie kapeli ludowej.

Warsztaty poprowadzi instruktor Henryk Waląg, który udzieli szczegółowych informacji dot. realizacji warsztatów, telefonicznie, pod nr tel. 509054910.

Zadanie jest realizowane w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łużnej. 

Towarzystwo pragnie serdecznie podziękować Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego za udzielone wsparcie finansowe w ramach Programu Ministra 

pn. „ Kultura ludowa i tradycyjna 2023”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego” 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy