Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jak poprosić o świadkowanie na ślubie?

Autor: Mateusz Książkiewicz

Jeżeli planujesz zorganizowanie wesela doskonale wiesz, że to wydarzenie nie odbędzie się bez świadka i świadkowej. Zdecydowanie się na wybór odpowiednich osób to jedno z pierwszych zadań na bardzo długiej liście ślubnych obowiązków. Warto wykonać je jak najszybciej, tak aby świadkowie mogli pomóc w przygotowaniach. Jak sprawić, żeby prośba o świadkowanie była wyjątkowa i niezapomniana dla wszystkich zainteresowanych?

Obrączki ślubne na stole.

Chyba każda para nowożeńców chce, aby ich ślub był jedyny w swoim rodzaju. To samo dotyczy sposobu, w jaki zaprosimy na wesele świadka i świadkową. W ostatnich czasach prośby o świadkowanie stają się bardzo ważnym elementem celebracji zawarcia związku małżeńskiego. Dlatego też zwykłe zadane pytania „czy zostaniesz moim świadkiem?” oraz „czy zostaniesz moją świadkową?” powoli odchodzi do lamusa. Teraz stawia się na bardziej oryginalne rozwiązania. Poniżej prezentujemy kilka propozycji.

Prośba o świadkowanie w formie prezentu

Najciekawszym ale też najbardziej praktycznym sposobem na poproszenie o świadkowanie jest wręczenie prezentu, na powierzchni którego znajdzie się to wyjątkowe pytanie. Taką możliwość dają upominki personalizowane, które można dowolnie dopasowywać do okazji oraz osoby, która ma otrzymać podarunek. Dzięki temu można wybrać dowolny przedmiot oraz tekst, który ma się na nim znaleźć i bardzo okazały prezent gotowy.

W przypadku zdecydowania się na takie zaproszenia dla świadków na ślub najważniejsze to oczywiście wybór odpowiedniego podarunku. Warto zdecydować się na coś nieco bardziej eleganckiego, tak aby podkreślić jeszcze bardziej wagę wydarzenia. Mogą być to na przykład kieliszki do wina z grawerem, szklanki do whisky, gustowne drewniane pudełka zawierające bransoletkę lub spinki do mankietów, karafki na nalewki i mocniejsze alkohole, herbaciarki czy piersiówki.

Wspólne wyjście na miasto

Inna ciekawa opcja to zaproszenie przyszłych świadków na kawę i ciastko lub elegancką kolację. Już samo wyjście z przyjacielem lub inną bliską osobą jest świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu i sprawia, że zaproszony i zaproszona czują się wyjątkowo. Poproszenie o świadkowanie w takiej atmosferze na pewno sprawi, że wydarzenie zapadnie w pamięć na bardzo długi czas. Dobre jedzenie, aromatyczna kawa i pyszne drinki – czego chcieć więcej? Wystarczy w odpowiednim momencie wznieść toast za zgromadzone osoby i zakończyć go prośbą o świadkowanie.

Kreatywne rozwiązania

Jeżeli jesteś osobą, która lubi robić własnoręczne upominki i zaskakiwać nimi najbliższych, przygotowanie takiej wersji zaproszenia dla świadka i świadkowej będzie strzałem w dziesiątkę. Można przygotować na przykład puzzle ze zdjęciem oraz tekstem, które ułożą się w stosowane pytanie czy album z fotografiami przedstawiającymi wspólnie spędzone chwile oraz przyklejoną karteczką z prośbą o świadkowanie na ostatniej stronie. Takie podarunki na pewno sprawią radość obdarowanym osobom i staną się piękną pamiątką wydarzenia.

Prezenty wręczone w ramach prośby o świadkowanie to nie jedyne upominki, które wręczysz tym ważnym osobom. Na weselu nie zapomnij o podziękowaniach dla świadków, dzięki którym wyrazisz swoją wdzięczność za ich pomoc oraz wsparcie!

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy