Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Chcesz nauczyć się gry na basach ludowych? Masz do tego okazję! Gmina Łużna zaprasza.

Autor: Mateusz Książkiewicz

„My som spod Pustek” – Pogórzańska Szkoła Tradycji. Pod tą nazwa kryje się kolejny projekt realizowany przez Towarzystwo Teatru Orkiestry i Chóru Włościańskiego w Łużnej, mający na celu ochronę i kultywowanie dziedzictwa kulturowego Pogórza. W ramach projektu prowadzona jest nauka gry na basach ludowych.

Aktualnie w warsztatach bierze udział czterech uczniów. Zajęcia prowadzone są w Wiejskim Domu Kultury w Biesnej – Filia Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej, a warsztaty prowadzi instruktor Henryk Waląg.

Nauka odbywa się na zasadzie mistrz – uczeń, metodą beznutową tzn. mistrz demonstruje uczniowi sposób gry natomiast zadaniem ucznia jest wielokrotne powtarzanie zademonstrowanych fraz i technik, aż do ich całkowitego ich opanowania. 

Towarzystwo pragnie serdecznie podziękować Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Łużnej, a szczególnie Pani Karolinie Szymczyk – dyr. GOK za udostępnienie bazy lokalowej oraz instrumentów, oraz Pani Joannie Brach – dyr. Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy, za promocję projektu oraz pomoc w rekrutacji uczestników. 

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego” Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy