Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

24.07.2023 Autor: Kinga Gruca

W niedzielne popołudnie tj. 23 lipca odbył się piknik charytatywny dla chorej na SMA Wiktorii Wróbel. Organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich w Siedliskach. Co najważniejsze, dopisali mieszkańcy oraz goście. Atrakcji nie było końca!

Koło Gospodyń Wiejskich z Siedlisk dla chorej Wiktorii…

5 miesięczna Wiktoria Wróbel choruje na rdzeniowy zanik mięśni, o diagnozie jej rodzice dowiedzieli się 12 dni po narodzinach. Wiktoria nigdy nie będzie mogła chodzić. Rodzice dziewczynki robią wszystko, by zapewnić jej jak najlepszą opiekę. Potrzebują, aż 10 mln złotych na kosztowne leczenie. Do zbiórki włączyło się m.in. Koło Gospodyń Wiejskich w Siedliskach, organizując piknik charytatywny.

Moc atrakcji i wyjątkowy koncert Orkiestry z Siedlisk

Od godziny 15:00 przy Domie Kultury w Siedliskach odbywały się występy artystyczne dzieci i młodzieży ze Szkoły Muzycznej w Bobowej i Szkoły Podstawowej w Siedliskach oraz grupy Dziewczęcej Służby Maryjnej. Nie zabrakło również Orkiestry Dętej przy OSP w Siedliskach pod batutą Roberta Motyki, która zagrała repertuar muzyki filmowej. Usłyszeć można było utwory zagraniczne jak „Air Force One”, wiązankę popularnych nieco tajemniczych melodii z Harrego Pottera, jak również musicalowy, taneczny „Kan Kan” będący motywem wielu filmów.

Nie zabrakło utworów z polskiej kinematografii. „Róża czerwono, biało kwitnie bez” z filmu Jak rozpętałem II wojnę światową, wiązanka „Melodie Filmowe” z kultowych polskich seriali lat siedemdziesiątych – Stawka większa niż życieCzarne chmuryPolskie drogi oraz Przygody Pana Michała. Był także walc, a mianowicie „Walc Barbary” z filmu Noce i dnie.

Orkiestra wykonała także premierowo utwór „SHREK Medley”, będący dziełem wybitnie uzdolnionego członka orkiestry – Adriana Górskiego, który skomponował tą aranżację specjalnie dla naszej orkiestry. W wymagającej wiązance usłyszeć można było m.in „Hallelujah”, „I’m Believer”, „Livin’ La Vida Loca”, które nierozłącznie kojarzą się z historią o sympatycznym zielonym ogrze. Solistami byli Klaudia Zarzycka oraz Piotr Mazur. Dodatkowo Klaudia wcieliła się w rolę konferansjera prowadząc koncert i przedstawiając publiczności poszczególne utwory.

Warto dodać, że koncert były zwieńczeniem projektu realizowanego przez członków orkiestry w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności przy wsparciu Fundacji Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu”.

Zabawa do późnego wieczoru

Na wszystkich przybyłych czekał poczęstunek, a na najmłodszych dmuchana zjeżdżalnia i karaoke. Wszyscy bawili się do muzyki na żywo,gwiazdy wieczoru zespołu AKORD. Dochód czyli 19 200 uzyskany ze zbiórki przeznaczony został na kosztowne leczenie chorej Wiktorii Wróbel.

Zapraszamy na fragment koncertu, a niebawem pełna relacja filmowa! Poniżej obszerna fotogaleria.

fot. J. Gąsior

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)