Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Generatory społecznej energii. Relacja z pierwszego dnia Open Eyes Economy Summit 2023 w Krakowie!

Autor: Kinga Gruca

Rozpoczęła się tegoroczna edycja Open Eyes Economy Summit! Po raz ósmy Kraków gości ludzi biznesu, nauki i kultury. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej. Celem spotkania, które odbywa się w krakowskim Centrum Kongresowym ICE, jest nie tylko wymiana doświadczeń i opinii, ale także wskazywanie obszarów współpracy społeczeństwa. Przez dwa dni na scenie wystąpi blisko 300 prelegentów, reprezentujących różne dziedziny życia gospodarczego i społecznego. Forum stanowi platformę dialogu oraz budowania wspólnych perspektyw na przyszłość.

Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit- najważniejsze wydarzenie społeczno-gospodarcze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej!

Motywem przewodnim tegorocznego Open Eyes Economy Summit 2023 jest ”energia społeczna”. Podczas Kongresu premierę ma m.in. raport „Generatory społecznej energii. Refleksja obywatelska”. Opracowanie przygotowano specjalnie na 8. edycję OEES, a w jego powstanie zaangażowało się aż 145 osób! Poza główną publikacją zaprezentowane zostaną kolejne pozycje indeksów: Water City Index, Indeks Zdrowych Miast, Indeks Wiarygodności Ekonomicznej (raportu ekonomistów na temat stanu polskiej gospodarki.) Wydania te, stanowią źródło wiedzy oraz prezentują twarde dane związane z omawianymi tematami. Oprócz wymienionych tytułów premierę ma również film dokumentalny Ewy Ewart „Do ostatniej kropli”, wyróżniony m.in. na Festiwalu Telewizyjnym w Monte Carlo.

8. edycję Kongresu otworzył niesamowity performance. Na scenie zaprezentowali się wcielający się w humanoidów artyści. Eksplorując ciało jako symbol jedności i refleksji nad planetą, skoncentrowali się na relacjach między ludźmi, a przyrodą. Artyści przypominają o istocie harmonii z naturą oraz różnorodności organizmów. Ta fascynująca całość udowadnia, że biznes i gospodarka powinny opierać się na wartościach społecznych.

-Jesteśmy przekonani, że łącząc siły, możemy osiągnąć więcej! Postanowiliśmy więc spotykać się, zapraszać innych i rozmawiać o konkretnych doświadczeniach[..] Mamy nadzieję, że po tegorocznym spotkaniu pasjonatów ekonomii wartości będzie jeszcze więcej! Jest to bowiem pierwszy krok w kierunku zmiany świata na lepsze.

W tym roku podczas OEES nie zabrakło naszych przedstawicieli. Ekipa filmowa- Uzeler Arts, którą doskonale Państwo znają z publikacji na naszych regionalnych portalach. W Krakowie obecny jest również prezes zarządu Fundacji Pro Regionis Mateusz Książkiewicz. Przez dwa dni będą oni gromadzić dla Was materiały, by potem podzielić się najważniejszymi spostrzeżeniami z OEES 2023.

Fot. M. Mucha

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy