Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gorliccy samorządowcy na Opłatku Województwa Małopolskiego!

Autor: Kinga Gruca

W poniedziałek, 18 grudnia br., w Operze Krakowskiej odbyła się uroczysta wigilia dedykowana parlamentarzystom i samorządowcom. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, służb mundurowych, wicemarszałkowie, wicewojewodowie, radni, posłowie i senatorowie. Uroczystość była organizowana już po raz kolejny, a gospodarzami tego wyjątkowego spotkania byli wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar oraz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. Wśród obecnych znaleźli się również gorliccy samorządowcy.

W poniedziałkowe popołudnie w Operze Krakowskiej odbyło się wyjątkowe spotkanie, które stanowiło doskonały czas do wspólnego celebrowania świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy mieli okazję złożyć sobie serdeczne życzenia oraz razem cieszyć się atmosferą świątecznego kolędowania. Wyjątkową oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza pod batutą naczelnika, ppłk SG Leszka Mieczkowskiego, rozpoczynając wspólne kolędowanie od śpiewu znanej melodii “Bóg Się Rodzi”.


 -Nie ma WAS i NAS. Jesteśmy MY. Nasza wspólnota jest siłą Małopolski. Czy to znaczy, że musimy się we wszystkim zgadzać? Nie, bo tak jak nasza Małopolska jest niezwykle różnorodna, tak i my jesteśmy niezwykle różnorodni. Wywodzimy się z różnych środowisk, mamy różne poglądy. Możemy i powinniśmy ze sobą dyskutować i polemizować, ale w sprawach fundamentalnych powinniśmy mówić jednym głosem, bo Małopolska jest jedna, bo Małopolanie to jedność– mówił podczas wydarzenia wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

W tym niezwykłym wydarzeniu integrującym społeczność województwa małopolskiego udział wziął m.in. metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, dokonując błogosławieństwa i poświęcenia opłatków. Obecni byli także przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, w tym sekretarz stanu Minister Piotr Ćwik, oraz przewodniczący sejmiku województwa małopolskiego, Jan Duda. Nie zabrakło również reprezentacji gorlickich samorządowców i okolicznych miejscowości, a wśród nich obecni byli: Stanisław Kuropatwa Burmistrz Ciężkowic, Małgorzata Małuch Wójt Gminy Sękowa, Rafał Kukla Burmistrz Gorlic, Leszek Skowron Wójt Gminy Korzenna, Witold Kochan Przewodniczący Rady Powiatu, Mieczysław Skowron Przewodniczący Rady Gminy Gorlice.

Każdemu z Państwa życzę z całego serca, by ten świąteczny czas był dla wszystkich czasem pokoju, radości, autentycznego braterstwa i dobroci serca – życzył abp Marek Jędraszewski.

Po serdecznych życzeniach, harcerze Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Krakowskiej przekazali Betlejemskie Światło Pokoju w ręce wojewody, marszałka i metropolity krakowskiego, symbolizujące wzajemne zrozumienie i pojednanie między narodami. Mottem tegorocznej akcji było “Czyńmy pokój”.

 W tym szczególnym klimacie oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia proszę wszystkich Państwa o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń: zdrowych, pełnych wzajemnej życzliwości, rodzinnych Świąt. Życzenia kieruję też do wszystkich Małopolan, wierząc, że ta szczególna świąteczna symbolika, wyjątkowy nastrój i duchowe znaczenie Świąt Narodzenia Pańskiego pozostaną z nami jak najdłużej, niosąc pojednanie, dając nadzieję, zostawiając w sercach miłość i uświadamiając, że ponad codzienne kłopoty i spory powinniśmy przedkładać prawdziwą więź łączącą nas we wspólnocie rodzinnej, przyjacielskiej, ale także w tej szczególnej, wielkiej wspólnocie, jaką tworzymy my wszyscy – Małopolanie – życzy marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Fot. M. Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy