Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kto zostanie Burmistrzem Bobowej? Trwa głosowanie!

Autor: Kinga Gruca

Trwają wybory samorządowe 2024. Od godziny 7:00 do 21:00 Polacy mają możliwość oddania swojego głosu! Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza, na godzinę 12:00 do lokali wyborczych udało się 16,52% uprawnionych do głosowania. Jest to jednak niższy odsetek głosujących niż ten, który odnotowano w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych. Jak wygląda sytuacja w mieście i gminie Bobowa?

Od wczesnych godzin porannych w lokalach wyborczych gromadzą się mieszkańcy, aby wybrać swoich przedstawicieli do miasta, gminy, powiatu czy województwa. Jak wynika z pierwszych przekazanych informacji frekwencja w całym kraju wnosi blisko 17%. Jak wygląda sytuacja w mieście i gminie Bobowa?

Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza gminie Bobowa na godzinę 12:00 głos oddało 1 209 mieszkańców z 5 028 uprawnionych do głosowania. Mieszkańcy miasta oddali 675 głosów spośród 2 423 osób uprawnionych do głosowania. Największa frekwencja odnotowana została w obwodach wyborczych mieszczących się w Jankowej i Stróżnej, gdzie do głosowania przystąpiło blisko 32% mieszkańców. Najsłabiej wyniki prezentują się w Siedliskach. Głos oddało tam blisko 19% uprawnionych.

Czy frekwencja wyborcza się zwiększy? Kolejne podsumowania dostępne będą na stronie Państwowej Komisji Wyborczej tuż po godzinie 17:00.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy