Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pięć dekad, setki nauczycieli, dziesiątki absolwentów! Jubileusz SP w Bobowej.

Autor: Kinga Gruca

Wyjątkowa uroczystość w Bobowej. 50-lat Szkoły Podstawowej im Stanisława Staszica to okazja do zatrzymania się w pędzie dnia codziennego i wspomnienia tych, którzy tworzyli społeczność szkolną oraz wychowywali kolejne pokolenia młodych ludzi.

W poniedziałkowe popołudnie tj. 29 kwietnia w Bobowej odbyły się uroczyste obchody niezwykłego jubileuszu, 50-lecia istnienia Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica. Ta wyjątkowa okazja zgromadziła społeczność szkolną, absolwentów, nauczycieli oraz mieszkańców miasta, by wspólnie celebrować pięć dekad edukacji, rozwoju i wspomnień. 

Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym w Bobowej. Podczas uroczystości odsłonięto pamiątkowe tablice, które zdobić będą mury budynku. Odbyła się również część artystyczna w wykonaniu uczniów oraz absolwentów. Swoją obecnością zaszczycili wszyscy przybyli goście oraz światowej sławy śpiewaczka operowa- Urszula Rojek.

-Dzisiejszy Jubileusz to doskonała okazja, żeby zatrzymać się na chwilę i wspomnieć tych, którzy tę szkołę tworzyli, wychowywali kolejne pokolenia młodych ludzi. Za to im trzeba serdecznie podziękować. Są wśród absolwentów tej szkoły jednostki, które miały marzenia, siłę i odwagę, aby je realizować i zmieniać świat na lepsze. Życzę całej społeczności dalszych pięknych jubileuszy i samych sukcesów, tak aby, w sercach młodych ludzi nauka powstała na długo takim miłym wspomnieniem- mówi Jadwiga Wójtowicz, Radna Województwa Małopolskiego.

Przez pół wieku Szkoła Podstawowa nie tylko dostarczała wiedzy i umiejętności, ale również kształtowała charaktery i kierowała ścieżki życiowe wielu osób. To miejsce, gdzie dziesiątki nauczycieli z sercem i zaangażowaniem prowadziło młodych przez edukacyjną ścieżkę. To także uczniowie, którzy każdego dnia wypełniali te mury radością, przyjaźnią i uśmiechem. 

Niech kolejne pięćdziesiąt lat będzie okresem jeszcze większego rozkwitu i osiągnięć. Kontynuujcie misję kształcenia i wychowywania młodego pokolenia, a wasze wysiłki niech owocują coraz większymi sukcesami!

Fot. Michał Mucha/ Uzeler Arts – twórcy filmów i fotografii

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy