Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jako jedna z najmłodszych radnych wzięła udział w uroczystych obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego!

Autor: Kinga Gruca

W dniu dzisiejszym obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji w miniony piątek Prezydent RP Andrzej Duda zaprosił do ogrodów Pałacu Prezydenckiego samorządowców ze wszystkich szczebli stron sceny politycznej, w tym przede wszystkim najmłodszych radnych. Wśród obecnych była Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej Klaudia Iwańska!

W miniony piątek, tj. 24 maja br. w Warszawie odbyły się uroczyste obchody Dnia Samorządu Terytorialnego. Na zaproszenie Prezydenta Andrzeja Dudy do Pałacu Prezydenckiego przybyli głównie młodzi radni, którzy rozpoczęli działania w samorządzie.

Wśród obecnych znalazła się Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej, Klaudia Iwańska, która jako jedna z najmłodszych radnych w Polsce, miała zaszczyt wziąć udział w uroczystościach, na zaproszenie Prezydenta RP. Tym samym reprezentowała naszą gminę na szerszym, ogólnopolskim forum.

Dzień Samorządu Terytorialnego, przypadający w dniu dzisiejszym tj. 27 maja, to wyjątkowe święto państwowe, dedykowane wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz społeczności. Uroczystość została zatwierdzona przez Sejm RP w dniu 29 czerwca 2000 r., w rocznicę inauguracji pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin i miast.

Wyborcy doskonale wiedzą, na kogo oddają swoje głosy. Polska potrzebuje naszej działalności. Te wybory niosą ze sobą wyjątkową kwestię. Proszę sobie wyobrazić, że znakomita część młodych samorządowców to ludzie, którzy urodzili się już w Polsce z w pełni ukształtowanym systemem samorządowym. Polska potrzebuje ich młodej energii, ich pomysłów i ich ciężkiej pracy- mówił podczas uroczystości Prezydent RP Andrzej Duda.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe za wyjątkowe osiągnięcia na rzecz pracy w samorządzie terytorialnym. W wydarzeniu oprócz przybyłych samorządowców wzięli udział m.in. Zastępca Szefa KPRP Piotr Ćwik oraz Sekretarz Stanu w KPRP Wojciech Kolarski.

-Jestem ogromnie wdzięczna za zaproszenie i za możliwość wyjazdu na tak ważne uroczystości. Było to wzruszające wydarzenie i na zawsze zostanie w mojej pamięci i sercu – mówi Klaudia Iwańska- Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej. Jeszcze raz, chce skierować podziękowania swoim wyborcom, którzy oddali na mnie głos oraz wszystkim tym, którzy doradczym słowem i wsparciem wspierali mnie podczas tegorocznej kampanii wyborczej. Bez nich nie byłoby mnie w tym miejscu. Mam nadzieję, że godnie reprezentuję i będę przez najbliższe lata reprezentować naszą gminę, wspierając wszelkie działania na rzecz naszej małej ojczyzny. Cieszę się, że było dane mi poznać osobiście Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, zwiedzić Pałac Prezydencki oraz wspólnie celebrować święto wszystkich samorządowców.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy