Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Mieszkaniec Wilczysk drugi w finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej!

Autor: Kinga Gruca

Z radością informujemy, że uczeń Szkoły Podstawowej w Wilczyskach- Jakub Święs zajął II miejsce w finale krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Serdecznie gratulujemy!

Jakub Święs, uczeń Szkoły Podstawowej w Wilczyskach, odniósł sukces w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Po triumfie w eliminacjach gminnych, powiatowych oraz na szczeblu wojewódzkim, Jakub zajął II miejsce w finale ogólnopolskim.

46. finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbył się w dniach 8-9 czerwca w Gąsawie i Biskupinie, w województwie kujawsko-pomorskim. W zawodach uczestniczyli najlepsi, młodzi znawcy wiedzy pożarniczej z całej Polski. Jakub, mieszkaniec gminy Bobowa i reprezentant regionu, zaprezentował się znakomicie, zdobywając II miejsce w kraju.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Jakubowi serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

Źródło: http://ZospRPGorlice, http://Jednostki Państwowej Straży Pożarnej

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy