Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

OSP Stróżna zwycięzcą gminnych zawodów strażackich!

Autor: Kinga Gruca

W minioną niedzielę, 23 czerwca, strażacy ochotnicy z gminy Bobowa brali udział w zawodach pożarniczych. Uczestnictwo w nich nie tylko sprawdziło poziom wyszkolenia i sprawności fizycznej, lecz przede wszystkim wzmacniało więzi oraz relacje między jednostkami. Zwycięzcą tegorocznej edycji zawodów strażackich została drużyna z OSP Stróżna, która reprezentować będzie gminę na szczeblu powiatowym.

Niedzielne popołudnie druhowie z gminy Bobowa spędzili w Wilczyskach, gdzie przeprowadzone zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Spośród siedmiu drużyn męskich i jednej żeńskiej, które wzięły udział w turnieju, najlepszy wynik osiągnęli strażacy z OSP Stróżna, którzy jednocześnie zostali reprezentantami gminy na szczeblu powiatowym.

Meldunek o gotowości drużyn do startu złożony został na ręce Wiceprezesa ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Floriana Przybycienia przez Komendanta Gminnego ZOSP RP w Bobowej dh Stanisława Pękale. Otwarcia zawodów dokonał Prezes ZOMG ZOSP RP w Bobowej dh Tomasz Tarasek wraz z Burmistrzem Bobowej Marcinem Wąsem.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach – sztafecie pożarniczej 7×50 z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym. Tor przygotowała OSP Wilczyska pod okiem Prezesa dh Jarosława Wiatra. W organizację zawodów zaangażowani byli również KGW, CKiPGB, PSP, GJUK. W zawodach łącznie wzięło udział siedem jednostek z terenu gminy Bobowa. Ostatecznie najlepszy wynik osiągnęli strażacy z OSP Stróżna.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja na czele z bryg. Andrzejem Czeluśniakiem z Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach.

Po zakończonych zawodach nastąpiło uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów, pucharów i statuetek.

Podczas zawodów obecni byli m.in. Burmistrz Bobowej Marcin Wąs, Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Krok wraz z Radnymi Gminy Bobowa, Kapelan Gminny strażaków ks. Piotr Pośliński oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Klasyfikacja końcowa:

Drużyny męskie:
1 miejsce OSP Stróżna – 122,70 pkt,
2 miejsce OSP Wilczyska – 136,77 pkt
3 miejsce OSP Bobowa – 145,93 pkt
4 miejsce OSP Jankowa- 151,86 pkt
5 miejsce OSP Sędziszowa- 151,92 pkt
6 miejsce OSP Brzana- 161,45 pkt
7 miejsce OSP Siedliska- 207,57 pkt

Drużyna żeńska:
1 miejsce OSP Stróżna- 167,35 pkt

Gminę Bobową na zawodach powiatowych reprezentować będą męska i żeńska drużyna ze Stróżnej. Odbędą się one 30 czerwca w Kobylance.

Źródło fot.: https://naszabobowa.pl/

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy