Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Rubinowy Jubileusz Kapłaństwa ks. Piotra Poślińskiego.

Autor: Kinga Gruca

Uroczystość, która przyniosła nie tylko radość, ale także refleksję nad pięknem posługi kapłańskiej. W minioną niedzielę Parafianie z Jankowej świętowali rubinowy jubileusz ks. Proboszcza Piotra Poślińskiego, od siedmiu lat prowadzącego dusze swojej parafii. Nie zabrakło wyrazów uznania oraz głębokiego podziękowaniem za jego niezłomną służbę Bogu i ludziom.

Wczoraj, tj. 9 czerwca podczas uroczystości odpustowej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyły się rubinowe obchody kapłaństwa proboszcza Parafii w Jankowej księdza Piotra Poślińskiego. Został on mianowany do posługi w tejże parafii w sierpniu 2013 roku przez biskupa Andrzeja Jeża. Liturgiczne wprowadzenie na urząd proboszcza miało miejsce 13 sierpnia 2013 roku. Ks. jubilat katechizuje w  Zespole Szkolno – Przedszkolnym w  Jankowej. Jest również kapelanem Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Bobowa.

W minioną niedzielę, podczas mszy świętej parafianie wyrazili uznanie oraz szczere podziękowanie za codzienną, niestrudzoną służbę Bogu i ludziom oraz za dawanie swym życiem przykładu pobożności w głoszeniu Chrystusowego przesłania. 

-Postawa Księdza Proboszcza przyniosła wiele owoców – zarówno tych widocznych, jak i tych ukrytych w sercach ludzi. Dziękujemy także za sakramenty, udzielane z wielką troską, oraz za gotowość do pomocy i wsparcia Niech Bóg obdarza Księdza Proboszcza zdrowiem, pokojem i wszelkimi łaskami, a Duch Święty nadal prowadzi w dalszej misji. Życzymy Księdzu Proboszczowi kolejnych, równie wspaniałych jubileuszy oraz powodów do dumy i satysfakcji z pełnionej posługi kapłańskiej, której celem jest prowadzenie całej wspólnoty wiernych w Jankowej ku jeszcze większej wierze i miłości do Boga- życzył w imieniu wszystkich Parafian Burmistrz Bobowej Marcin Wąs.

Fot. Michał Mucha

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy