Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Szkoły z Bobowej wspierają Spartakiadę w Stróżach! Smaczne koktajle i organizacyjna pomoc.

Autor: Kinga Gruca

26. Letnia Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej odbyła się w miniony czwartek, tj. 6 czerwca. Organizatorem wydarzenia była działająca od ponad 26. lat Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Stróżach. Wśród osób zaangażowanych w przebieg wydarzenia znaleźli się uczniowie ZSZ oraz ZSO w Bobowej, którzy nie tylko miłym słowem i zaangażowaniem, ale również gastronomiczną pomocą wspierali to wydarzenie.

Pomysłodawcą wydarzenia odbywającego się od blisko trzydziestu lat był śp. senator Stanisław Kogut oraz Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. To właśnie od 1998 roku dzięki ich zaangażowaniu powstawały kolejne budynki czy obiekty takie jak m.in. przedszkole integracyjne, hospicjum, stadnina koni, warsztaty terapii zajęciowej czy ośrodek dla osób chorych na stwardnienie rozsiane.

Tegoroczna Spartakiada rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą odprawioną w Kaplicy Hospicjum im. Chrystusa Króla. Po błogosławieństwie wszyscy przybyli goście oraz uczestnicy udali się na teren Wielofunkcyjnego Integracyjnego Stadionu Sportowego w Stróżach, aby wziąć udział w przygotowanych konkurencjach sportowych. Mogli sprawdzić swoje umiejętności w przeciąganiu piłki w oponie, rzucie piłką do kosza, skoku w dal z miejsca, slalomie we workach, konkursie rzutów karnych, spacerem kelnera czy przeciąganiu liny. Radość, taniec i determinacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom tego dnia. W tegorocznej edycji wzięły udział m.in. WTZ Bochnia Proszówki, WTZ Siołkowa, WTZ Odrowąż Podhalański, WTZ Stróże, WTZ Czarny Potok, WTZ Bukowiec Korzenna, WTZ Karpatia Grybów, WTZ Łapanów, WTZ Gostwica, WTZ Zembrzyce, ZAZ Stróże, Niepubliczne Przedszkole Integracyjne w Stróżach.

-Sportowcy pokazali, że nie ma barier, których nie da się pokonać, a każde wyzwanie można przekuć w sukces-czytamy na stronie Fundacji.

Wczorajsze sportowe wydarzenie umilił występ artysty spod Nowego Sącza, Kordiana Cieślika, który swoją muzyką porwał wszystkich przybyłych do wspólnej zabawy. Cała impreza odbyła się w bardzo dobrej, rodzinnej i sportowej atmosferze. Na zakończenie na wszystkich czekały nagrody grupowe, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Wśród przybyłych znaleźli się m.in. członkowie zarządu w osobach prezesa i wiceprezesa – Ks. Gracjana Hebdy oraz Marcina Ozona. Obecny był również Wicestarosta Powiatu Nowosądeckiego Antoni Koszyk, Burmistrz Bobowej Marcin Wąs, Burmistrz Miasta Grybów Paweł Fyda, Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz, Wójt Gminy Korzenna- Leszek Skowron. Swoją obecnością zaszczycił również Tomasz Kowal,  pochodzący z Krynicy- Zdrój strongman.

Za pomoc w przeprowadzeniu spartakiady już po raz kolejny odpowiedzialna była grupa uczniów i nauczycieli z wolontariatu działającego przy Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej na czele z dyrektorem Wojciechem Szafrańcem. Pomocną dłoń wciągnęli również uczniowie i pedagodzy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, którzy zadbali o przygotowanie smacznych bezalkoholowych koktajli.

Fot. Michał Mucha

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy