Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nowoczesne, a już z poważnymi problemami. Narada nad wilgocią w Miejskim Centrum Kultury!

Autor: Kinga Gruca

Zawilgocenie budynku i znajdująca się woda w poziomie posadzki stawiają działalność Miejskiego Centrum Kultury w Bobowej pod znakiem zapytania. Dzisiejsza inspekcja ujawniła pogłębiające się trudności z wilgocią zarówno w pomieszczeniach piwnic, jak i na zewnętrznych ścianach budynku. Burmistrz Marcin Wąs zapewnia, że władze podejmują wszelkie działania, aby jak najszybciej rozwiązać problem, który zaczyna wpływać na codzienną działalność kulturalną w mieście.

Dziś, 5 lipca w Bobowej miała miejsce inspekcja Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, która potwierdziła alarmującą sytuację związaną z zawilgoceniem w budynku Miejskiego Centrum Kultury.

Podczas dzisiejszej inspekcji, wszyscy zebrani udali się do pomieszczeń w poziomie podpiwniczenia, stwierdzając wodę w części posadzki oraz kolejne zawilgocenia na ścianie.

W naradzie udział wzięli: Burmistrz Bobowej Marcin Wąs, zastępca Burmistrza Miasta Bobowa Grzegorz Janota, Sekretarz Gminy Bobowa Joanna Małek, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej Klaudia Iwańska, Radni Jan Wąsowski, Mateusz Semla, Aneta Sarkowicz i Marek Ćwikła, pracownicy Urzędu Miejskiego, przedstawiciel firmy Olexbud (wykonawca przedsięwzięcia) oraz pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Gorlicach.

Obecnie Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego zajmie się sporządzeniem protokołu, w którym znajdą się wytyczne oraz zalecenia co do dalszych czynności podejmowanych na terenie Miejskiego Centrum Kultury w Bobowej. Na chwilę obecną nie są znane szczegóły dalszych działań.

Problem z zawilgoceniem w nowoczesnym budynku kulturalnym w Bobowej pojawił się już na etapie budowy obiektu. Duże stężenie wilgotności występuje nie tylko na ścianach budynku, ale również na elewacji, czy piwnicach. Dalsze zagospodarowanie pomieszczeń możliwe będzie dopiero wtedy, kiedy władze uporają się z nurtującym problemem.

Sytuacja i problemy związane z Miejskim Centrum Kultury znane były obecnemu Burmistrzowi Marcinowi Wąsowi jeszcze przed przejęciem urzędu. Niezbędne stało się podjęcie wszelkich działań i kroków zmierzających ku zminimalizowaniu problemu i jego konsekwencji.

Problem, z którym obecnie się mierzymy, jest na tyle poważny, że zaczyna kolidować z działaniami w Miejskim Centrum Kultury w Bobowej. Zapewniamy Państwa, że podejmujemy wszelkie czynności, aby jak najszybciej uporać się z trudnościami i zminimalizować jego konsekwencje- mówi Burmistrz Bobowej Marcin Wąs.

Fot. Jakub Gąsior

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy