KS Bobowa wygrała i jest liderem A Klasy. Trener Flądro: przed nami duże wyzwanie

Autor: Remigiusz Szurek

Piłkarze KS Bobowa występujący na co dzień w rozgrywkach A Klasy grupy nowosądecko-gorlickiej w 7. kolejce pokonali w Śnietnicy tamtejszą Victorię 4:3. Hat-trickiem popisał się Podobiński. Dzięki temu triumfowi podopieczni trenera Krzysztofa Flądro są liderem tabeli.

Już w 7. minucie po mądrym rozegraniu i dośrodkowaniu w pole karne goście wyszli na prowadzenie za sprawą Budzynia, który popisał się ładnym uderzeniem z woleja. Gospodarze po kilku minutach zdołali wyrównać, ale na odpowiedź KSB nie trzeba było długo czekać – w “szesnastce” faulowany był aktywny Podobiński i z jedenastu metrów w 15. minucie sam wymierzył sprawiedliwość. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców także w 60. i 80. minucie kompletując hat-tricka.

Bobowianie pokazali ofensywny futbol i odnieśli swoje szóste ligowe zwycięstwo w tym sezonie (mają też na koncie jeden remis).

– Zagraliśmy dziś w okrojonym składzie. Zabrakło nam kilku podstawowych graczy, ale koniec końców udało nam się odnieść ważną wygraną, która bardzo nas cieszy. Jesteśmy na fotelu lidera. Teraz przed nami spore wyzwanie, by utrzymać się w tym miejscu. Na pewno rywale będą motywować się na nas, ale jesteśmy na to gotowi – przyznaje trener bobowian Krzysztof Flądro.

Swój kolejny mecz o ligowe punkty bobowianie zagrają u siebie z Naftą Kryg w niedzielę 6 października o godz. 14:00.

Victoria Śnietnica – KS Bobowa 3:4

Gole dla KSB: Budzyn 7, Podobiński 15 (karny), 60, 80.

Skład KS Bobowa: Kalisz – Nosal, Zieleń, Flądro Kamil, Flądro Krzysztof – Obrzut, Budzyn, Jachowicz, Kruczek – Bulanda, Podobiński.

Partnerzy działu sportowego: JS Konstrukt, Filmy Na Życzenie, Sądecki Bartnik