Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Coma

28 stycznia 2015 @ 19:00 - 21:00

zł30 – zł40

Szczegóły

Data:
28 stycznia 2015
Godzina:
19:00 - 21:00
Koszt:
zł30 – zł40

Miejsce wydarzenia

Pijalnia Główna
Krynica Zdrój, Małopolska Polska + Google Map

COMA powstała w czerwcu w 1998 roku z inicjatywy Dominika Witczaka, jednak skład zespołu ustabilizował się dopiero po wielu miesiącach. Jesienią 2003 roku kapela podpisała kontrakt płytowy i rozpoczęła nagrywanie materiału na debiutancki album – Pierwsze wyjście z mroku. Jeszcze przed pojawieniem się płyty w sprzedaży Coma zyskała sporą popularność, a to za sprawą występów u boku Kazika, T-love czy Sweet Noise. Wydany w maju 204 roku krążek Pierwsze wyjście z mroku przyniósł grupie wiele nagród, w tym Fryderyka w kategorii Album Roku – Rock. Kolejne dwa Fryderyki Coma otrzymała w 2007 roku – za Zespół Roku oraz ich drugi album Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków, który już po tygodniu od pojawienia się na sklepowych półkach wskoczył na I miejsce listy OLISu. Grupa w tym samym roku została wyróżniona na Przystanku Woodstock i otrzymała od publiczności Złotego Bączka.

Wydana w 2008 roku trzecia płyta pt. Hipertrofia w dniu premiery pokryła się platyną. Krążek to przykład rzadko obecnie uprawianego gatunku koncept-albumu, gdzie cały materiał podporządkowany jest zgłębianiu jednego zagadnienia. W tym wypadku jest to życie ludzkie, jako szeroko pojęta wola istnienia – od poczęcia aż do śmierci.

W roku 2013 muzycy z grupy COMA podpisali kontrakt z niemiecką wytwórnią earMusic/ Edel, która ma pod swoją opieką takich artystów jak: Deep Purple, Skunk Anansie, Marillion czy Europe. W efekcie tej współpracy narodził się anglojęzyczny krążek pod tytułem Don’t set your dogs on me, którego premiera odbyła się w lutym 2013. W ramach promocji najnowszego albumu zespół COMA wystąpił na dwóch koncertach poza granicami Polski – w Londynie oraz Manchesterze.

coma-foto