Marcin Wąs - II tura wyborów Burmistrza Bobowej

BB, czyli Bobowa vs Białoruś (TV)

29.08.2012 Autor: Sabina Janus
Wczoraj o 17:00 na hali sportowej w Bobowej odbyło się jedno z najbardziej prestiżowych spotkań siatkarskich w naszej gminie. Dziewczyny z MKS Bobowa zmierzyły się z sześciokrotnym mistrzem Białorusi - Atlant Baranowicze, przegrywając niestety z rywalkami 3:0.

Zaproszonych gości, przybyłą na mecz publiczność oraz same siatkarki wraz z ich trenerami serdecznie przywitała pani Jadwiga Wiejaczka. Następnie wszyscy zebrani stojąc na baczność wspólnie odsłuchali hymnów – najpierw Białorusi, później z kolei zabrzmiał Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Nad sufitem zawisły flagi Polski, Białorusi, Unii Europejskiej oraz Starostwa Powiatowego w Gorlicach i miasta Bobowa.

I rozpoczęła się gra! Wprawdzie nie o miejsce ani awans, ale o bycie lepszym… Pierwsze dwa punkty należały do Bobowianek, lecz Białorusinki szybko odrobiły straty zostawiając nasze dziewczyny daleko za sobą. Po dość długim przestoju nasze dziewczyny zaczęły choć z trudem, ale na nowo zdobywać punkty. Niestety taktyczna gra rywalek zakończyła pierwszego seta wynikiem 25:14.

Drugi set okraszony zmianami na boisku również nie przyniósł oczekiwanych przez trenera Adama Urbanka efektów. Dziewczyny z MKS Podkarpacie popełniały wciąż te same błędy, co skrupulatnie wykorzystywały nasze przeciwniczki ze Wschodu. I choć nasze dziewczyny walczyły bardziej zacięcie niż w secie poprzednim to brak komunikacji na boisku, złe przyjęcia i dogrania po raz kolejny doprowadziły do przegranej – 25:15.

Trzeci set również należał do Białorusinek. Skuteczne bloki rywalek zaowocowały znaczną przewagą punktową drużyny Atlant Baranowicze. Dopiero po 6 punkcie nasze siatkarki zaczęły odrabiać straty. Niestety Białorusinki szybko odzyskały piłkę, ponownie zwiększając przewagę i tym samym swe szanse na zwycięstwo. Ostatni set poszedł naszym rywalkom nader szybko, co przedstawił wynik 25:11.

Po polsko – białoruskim starciu, dziewczyny podziękowały sobie za grę. Rozwiązała się także zagadka, dlaczego reprezentantek Białorusi było dwa razy więcej niż dziewczyn z naszego zespołu. Białorusinki zagrały pokazowy mecz same na siebie.

„Mimo, że teoretycznie grałyśmy z mocniejszym przeciwnikiem, bo dziewczyny z Atlant Baranowicze są sześciokrotnym mistrzem Białorusi, starałyśmy się zagrać jak najlepiej. Traktowałyśmy ten mecz bardziej jako sparing, gdyż ciężko jest od razu wpaść w rytm po dość długiej przerwie w treningach.  Ponadto nie  grałyśmy w naszym optymalnym składzie, co na pewno też zaważyło na wyniku. Ale jedno jest pewne… zwyciężczyniami są dziewczyny w niebieskich koszulkach!” – powiedziała nam podczas konferencji z uśmiechem na twarzy Kasia Drąg, kapitanka MKS Podkarpacie.

W tym starciu Białorusinki okazały się być lepsze od naszych siatkarek. Była to już druga reprezentacja spoza Polski, którą Bobowa miała zaszczyt gościć. W poprzednim roku na hali mecz rozegrały Norweżki o Puchar FAKRO CUP. Dziewczyny z Atlant Baranowicze zagrały z naszym zespołem po raz pierwszy, ale już powstają kolejne plany, aby ściągnąć dziewczyny w grudniu na następne sparingi. Siatkarki z Białorusi przyjechały do nas 13 sierpnia i będą w Polsce jeszcze przez 7 dni – do 5 września. Łącznie zagrają 4 mecze.

„Dziękuję serdecznie za gościnność na dzisiejszym spotkaniu. Zapoznałem się z miłym i pięknym miastem jakim jest Bobowa. W tym roku niestety wyjeżdżamy na turniej do Czech, natomiast jeżeli tylko dostaniemy zaproszenie do kolejnej edycji, z przyjemnością skorzystamy i pojawimy się u Was aby rozegrać kolejny turniej FAKRO CUP.” – powiedział trener Atlant Baranowicze, Borys Kolada (przetłumaczył Dariusz Grzyb).

Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)