LKS Bobowa zakończyła sezon wygraną!

Autor: Łukasz Augustyn
W sobotę 23 marca na hali sportowej w Bobowej odbyło się ostatnie spotkanie III ligi mężczyzn piłki siatkowej dla zawodników z LKS Bobowa. Podczas spotkania nasi siatkarze podejmowali zespół z UKS Brzeszcze.

Po ponad półrocznych rozgrywkach w III lidze można zamknąć statystyki dla bobowskiego zespołu, który po wczorajszym meczu uplasował się na pewnym 12 miejscu w tabeli. Sobotnie spotkanie było jednym z lepiej rozegranych w ostatnim czasie. Było widać, że chłopaki chcieli dać z siebie wszystko i pokazać że ostatni pojedynek sezonu można wygrać i tak też się stało. Rozgrywka zakończyła się wynikiem 3: 1 dla Bobowian.

Pierwszy set to wyrównana gra obydwóch zespołów, następnie dobre rozegranie piłki zapewniło prowadzenie zawodnikom LKS-u do samego końca, wygrywając tym samym seta. W drugim wkradło się pośród naszych zawodników lekkie rozluźnienie którego następstwem były kilka błędów które ostatecznie wykorzystali goście wygrywając seta. Trzeci i czwarty set to generalnie dobrze zagrana piłka jak również precyzyjne przyjęcia oraz mała liczba błędów przełożyła się na zwycięstwa w obydwóch.

Podsumowując zespół LKS Bobowa zakończył sezon piłki siatkowej w trzeciej lidze mężczyzn na dwunastym miejscu, tym samym pozostają w trzeciej lidze i już w następnym sezonie będą walczyć o nowe punkty i miejsca.  Sezon 2012/13 nie był łatwy. Gra w trzeciej lidze to już nie przelewki, ma się do czynienia z dobrze przygotowanymi zespołami, które posiadają stałe składy, którymi wygrywają mecze. Pomimo kilku przegranych zespół LKS Bobowa ma ciągle spore szanse na lepsze wyniki.

„- Tegoroczny sezon, kończymy zwycięstwem – komentuje Paweł Popardowski trener LKS Bobowa, kończymy go na dwunastym miejscu z niewielką różnicą punktów od miejsc wyższych, bowiem do ósmego miejsca zabrakło nam tylko dwa punkty. Patrząc na średni wiek zawodników można wierzyć iż przyszły sezon będzie znacznie lepszy. W mijającym sezonie było kilka spotkań, które przegraliśmy w końcówkach. Na ostateczne miejsce wpływ miał także brak stałego składu, bowiem są wśród drużyny studenci którzy muszą pogodzić naukę z treniongami oraz meczami, a to nie jest takie proste. Dodatkowo spora część zawodników nie jest tak doświadczonych ze względu na swój niski wiek. Są za to lepsze perspektywy na kolejny sezon!”

Z okazji końca sezonu w imieniu całej redakcji Regionalnego Portalu Informacyjnego Bobowa24 oraz kibiców pragniemy podziękować wszystkim zawodnikom oraz trenerowi za trud włożony w grę dzięki czemu mogliśmy podziwiać ciekawe rywalizacje. Mamy nadziej, że przyszły sezon będzie obfitował w jeszcze lepsze wyniki!