Po porażce przychodzi pora na sukces – wygrana siatkarzy!

Autor: Łukasz Augustyn
Po ubiegłotygodniowej porażce z liderem LKS KŁOS Olkusz, bobowski zespół siatkarzy postawił sobie za wszelką cenę wygrać wczorajsze spotkanie z GKS JANINA Libiąż. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla LKS Bobowa.

We wczorajszym spotkaniu nie brakowało ciekawych akcji. W grze naszego zespołu można było zauważyć kilka błędów m.in. w bloku oraz zagrywce, jednak nie miało to aż takiego wpływu na wynik meczu. Dużo więcej nieprzemyślanych i błędnych akcji zdarzyło się w drużynie gości, głownie były to problemy z dobrym przyjęciem piłki lub z obroną. Kilkukrotnie trener GKS JANINA Libiąż motywował swoich siatkarzy do gry, jednak motywacja ta nie trwała zbyt długo i zagrożenie, że nasza drużyna może przegrać w tym meczu nie zaprzątało nikomu głowy.

W rozgrywce występowała bardzo duża rotacja zawodników, zarówno po stronie gospodarzy jak i gości. W efekcie wszyscy zawodnicy obecni w tym dniu na meczu mieli okazję wyjść na boisko i choć przez chwilę zagrać. Wszystkie sety wyglądały bardzo podobnie. Początkowo, aż do połowy seta gra była bardzo wyrównana, następnie bobowscy siatkarze pokazywali na co ich stać i wspólnymi siłami zwyciężali daną część rozgrywki. Wczorajszego wieczoru nie można było narzekać na brak kibiców pomimo bardzo niesprzyjającej pogody – silnego wiatru i niskiej temperatury.

„W dzisiejszym meczu mierzyliśmy się z ostatnią drużyną w tabeli jednak przeciwnika potraktowaliśmy jak najbardziej poważnie. Trener wypuścił na parkiet każdego z zawodników, co jest bardzo ważne. Sezon jest długi i nie da się go grać cały czas jedną szóstką. Gra była bardzo szarpana, ale najważniejsze są 3 punkty, z których niezmiernie się cieszymy ponieważ pozwolą nam powiększyć przewagę nad 4 drużyną w tabeli.” – skomentował spotkanie kapitan zespołu LKS Bobowa Piotr Mędoń

„Wygraliśmy kolejne spotkanie, zapewniając sobie trzy punkty w tabeli. Ponieważ w pierwszym jak i drugim secie gra naszych zawodników była bardzo dobra, a przeciwnicy nie stwarzali zagrożenia to w trzecim secie postanowiłem wypuścić każdego z siatkarzy na boisko. Cel został osiągnięty, każdy zawodnik zagrał i zaprezentował się. Najważniejsze, że wygraliśmy bo to bardzo ważne i należy się z tego cieszyć. Trzeba pamiętać że to młoda drużyna, a mimo to wygrywa prawie cały czas. Już dziś myślimy o następnym meczu, bardzo ważnym ponieważ mierzyć będziemy się z Krakowem. Na pewno będzie to nie lada wyzwaniem, ale podchodzimy do tego optymistycznie.” – skomentował spotkanie trener LKS Bobowa Paweł Popardowski