Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 17 października 2021

Kiedy pojedziemy nową obwodnicą? (TV)

07.09.2015 || Kategorie: Gmina Bobowa, Inwestycje || Autor: Mateusz Książkiewicz

Pytanie to w ostatnich dniach zadają nam nasi czytelnicy nader często. Nowa droga jak widać wydaje się być gotowa, dlatego z prośbą o odpowiedź na tytułową kwestię zwróciliśmy się do burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy.

Trzeba jasno powiedzieć, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 981 czyli obwodnica Siedlisk i Sędziszowej został wykonany na najwyższym poziomie. Tą jakość wskazują elementy wykończenia jak choćby: akustyczne znaki poziome (najechanie autem na linie powoduje efekt dźwiękowy), przy krawędziach jezdni zamontowano odblaski, przygotowano zatoczki autobusowe, nad przejściami dla pieszych zamontowano pomarańczowe światła ostrzegawcze. Za płynność ruchu odpowiadać będą zaprojektowane lewo i prawo-skręty.

– W ostatnim dniu sierpnia odbył się odbiór techniczny obwodnicy – mówi Wacław Ligęza burmistrz Bobowej. – Była obecna komisja powołana przez dyrektora ZDW w Krakowie. Obiekt został odebrany, zgłoszone zostały drobne poprawki dotyczące np. skarpowania, które wykonawca ma poprawić. Teraz pozostaje oczekiwać na odbiór nadzoru budowlanego, który to wydaje pozwolenie na użytkowanie. Mają na to czas do miesiąca czasu, więc otwarcie obwodnicy może nastąpić nawet do końca września. W tej chwili mogę powiedzieć, że wszystkie prace zostały dobrze wykonane. Ważnym było to, że kierownik budowy i kierownik nadzoru pieczołowicie to nadzorowali, pilnowali. Myślę, że droga będzie spełniać swoje zadania zwłaszcza, że jest to najkrótsza trasa z Krynicy do Warszawy czyli północ-południe. 

Przypomnijmy długość wykonanej nowej drogi to około 2 kilometrów, jej budowa pochłonęła około 10 milionów złotych. Wykonawcą inwestycji była firma Skanska.

Obejrzyj przejazd nowo powstałą obwodnicą:

fot. Mateusz Książkiewicz