Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 25 października 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Chłopcy z Bobowej i Jankowej powalczą w ogólnopolskim turnieju mini-siatkówki!

06.07.2016 || Kategorie: Edukacja, Gmina Bobowa, Sport || Autor: Mateusz Książkiewicz

Już jutro rozpocznie się finał Ogólnopolskiego Turnieju Kinder+Sport w Częstochowie, w którym udział wezmą chłopcy ze szkół w Bobowej oraz Jankowej. Drużyny reprezentujące gminę Bobowa wystartują w kategorii dwójek i trójek, ostateczny wynik ich zmagań poznamy w niedzielę 10 lipca.

Awans do ogólnopolskiego finału zespół LKS-u Bobowa wywalczył 12 czerwca br. na hali w Krzeszowicach, zdobywają najwyższe miejsce na podium. W rozgrywkach tych wzięło udział 24 zespoły z całej Małopolski. Kilka dni wcześniej, 5 czerwca br. podobny sukces osiągnęli uczniowie z Jankowej, zajmując trzecie miejsce w Brzesku.

– W zwycięskiej drużynie w kategorii dwójek zagrali: Wacławik Szymon, Bogusz Maciej, Kuk Jakub – komentuje zwycięstwo na etapie wojewódzkim trener Paweł Popardowski. – Oprócz zwycięzców w turnieju w Krzeszowicach brały jeszcze udział dwa nasze zespoły. Aby wygrać musieliśmy wygrać 10 pojedynków, które rozgrywane były przez 7 godzin, do tego jeszcze dochodzi czas dojazd. Teraz spotkamy się z najlepszymi w Polsce.

Aby jak najlepiej przygotować się do wyjazdu na finał do Częstochowy, chłopcy trenowali pod okiem trenera po 2-3 godziny dziennie.

fot. LKS Bobowa