Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 24 października 2020
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty

Już za kilka godzin, z Radzymina wystartuje 73. Tour de Pologne (TV)

12.07.2016 || Kategorie: Region, Sport, Tour de Pologne || Autor: Mateusz Książkiewicz

W 73. Tour de Pologne UCI World Tour wystartuje aż 24 Polaków. Największe wydarzenie kolarskie w Polsce rozpocznie się już dzisiaj o godzinie 13 w Radzyminie. Wczoraj w hotelu Double Tree by Hilton odbyła się konferencja prasowa z udziałem polskich kolarzy.

Wszystkich zawodników i gości powitał dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang, którzy życzył wspaniałej rywalizacji i wielkich emocji.

– Każdy wyścig ma swoją specyfikę. Wiadomo, że Tour de Pologne nie będzie Tour de France, bo nie mamy 21 dni i takich gór. Ale mamy 7 dni i nasz wyścig w ciągu tych siedmiu dni zawsze odkrywał jakieś gwiazdy. Odkrył Marcela Kittela, Petera Sagana, Andre Greipela, Rafała Majkę, Michała Kwiatkowskiego. Mam nadzieję, że ten wyścig pozwoli Michałowi odnaleźć się w tym sezonie i prezentować najwyższą formę – powiedział Czesław Lang.

Największe zainteresowanie dziennikarzy wzbudził oczywiście Michał Kwiatkowski. – Po przerwie spowodowanej chorobą trenowałem przez trzy tygodnie w Karkonoszach i mam wrażenie, że nie było najgorzej. Potrafiłem walczyć o klasyfikację generalną TdP w 2012 roku, mam nadzieję, że teraz dyspozycja pozwoli, aby zbyt szybko nie stracić szansy na tę klasyfikację. Ogólnie jedziemy w bardzo silnym składzie, jest Nicolas Roche, jest Leopold Konig. A ja każdego dnia będę sprawdzał swoją formę i przekonam się, czy problemy, które miałem w tym sezonie się nie powtórzą.” – powiedział kolarz Team Sky, który będzie miał silne wsparcie w Michale Gołasiu. „Szykowaliśmy formę na lato już od kwietnia. Teraz trzeba było zachować balans między treningiem a odpoczynkiem. Jestem zadowolony z ostatnich kilku dni, udało się zregenerować i na Tour de Pologne powinno być dobrze.

Na dobry występ liczy także jeden z najbardziej doświadczonych kolarzy w peletonie, czyli Marek Rutkiewicz startujący w barwach Reprezentacji Polski: – Nie ma etapów, których się boimy. Każdy etap jest trochę innym wyzwaniem. Początek to etapy płaskie dla sprinterów, w naszej kadrze nie mamy niestety takiego ale są to też etapy dla uciekinierów. W zeszłym roku podczas etapu kończącego się w Nowym Sączu na metę dotarła ucieczka a reprezentant Polski został wtedy liderem. Decydujące etapy ale i najcięższe będą te w górach, w których ułoży się początkowo klasyfikacja generalna a ostatni etap jazdy na czas ostatecznie rozstrzygnie.

W 73. Tour de Pologne wystartuje także wielu czołowych kolarzy świata, między innymi Philippe Gilbert (BMC). – Cieszę się, że jestem w Polsce, to bardzo fajny wyścig. Zawsze staram się walczyć o klasyfikację generalną i tak będzie również tym razem, ale nie zapominam o konkretnych etapach. Dla mnie bardzo ważne jest, aby zdobyć jak najlepszą formę na igrzyska w Rio – powiedział Belg, mistrz świata z 2012 roku.

Podczas konferencji ogłoszono także współpracę między Tour de Pologne a Szlachetną Paczką. Nasz narodowy wyścig wspiera Szlachetną Paczkę pod hasłem „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” chcąc dodać siły tym, którzy walczą w życiu codziennym. – Sportowcy mają siłę do pokonywania słabości. Chcemy się dzielić takim podejściem z ludźmi, którzy na co dzień nam kibicują. Ludzie codziennie walczą ze swoimi problemami. My w tym roku chcemy dodać im sił – tłumaczy Czesław Lang.

Przypomnijmy, Paweł Franczak, którego korzenie sięgają do Bobowej wystartuje w ekipie VERVA Activejet PRO CYCLING z numerem 181.

73. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się etapem Radzymin – Warszawa o długości 135 kilometrów. Po uroczystym otwarciu wyścigu kolarze wystartują z Radzymina o godzinie 13:20. W Warszawie będą mieli do pokonania siedem rund, a na mecie na Placu Teatralnym zafiniszują około 16:30.

Nasza relacja nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie sponsorów, którymi w tym roku są: Hotel&Restaurant OSTOJA z Bobowej, Przedsiębiorstwo Przewozowo-Handlowe LIBROPOL, Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik”, Elektro-Partner A.S. Janusz Broda.

Zapraszamy do śledzenia transmisji wyścigu w telewizji jak również radiu.