Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 24 października 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Międzynarodowy mecz piłki siatkowej w Bobowej (TV)

26.08.2016 || Kategorie: Bobowa, Piłka siatkowa, Sport || Autor: Łukasz Kieroński

We wtorek, 16 sierpnia br. w hali sportowo-widowiskowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej rozegrany został mecz piłki siatkowej kobiet do lat 20 pomiędzy reprezentacjami Polski i Białorusi. Zaciętemu pojedynkowi przyglądało się kilkuset kibiców.

Na trybunach znaleźli się także przedstawiciele władz samorządowych w osobach starosty gorlickiego Karola Górskiego oraz radnego powiatowego Adama Urbanka.

Spotkanie między Polską a Białorusią zakończyło się dopiero w piątym secie, wygraną  3: 2 Białorusinek (22:25, 25:15, 25:20, 24:26, 15:9). Speakerem meczu był Andrzej Rak, natomiast sędziowania go podjęli się Augustyn Paulina oraz Liana Rafał.

– Bobowa dzięki temu wydarzeniu, stała się dzisiaj centrum sportów związanych z piłką siatkową kobiet – mówił podczas spotkania Karol Górski, starosta Powiatu Gorlickiego. Mecz jest bardzo zacięty, na wysokim poziomie a jego organizacja była możliwa dzięki współpracy trzech samorządów: Starostwa Powiatowego, Miasta Gorlice i Miasta Bobowa przy wsparciu radnego powiatowego Adama Urbanka, który całość tego meczu koordynuje. (…) Spotkanie to jest znakomitą promocją miasta Bobowa jak i całego powiatu. (…)

Nim drużyny wyszły na parkiet, wyprowadziły je zawodniczki Międzyszkolnego Klubu Sportowego Podkarpacie Bobowa, które mogły w ten sposób być bliżej „wielkiej piłki”.

– Jest to fajne spotkanie, ponieważ dopisali bardzo kibice – dopowiada Adam Urbanek, radny Powiatu Gorlickiego. – Cieszymy się, że młodzież z Bobowej i okolic może obejrzeć mecz takiej rangi nie wyjeżdżając poza miasto. Gra zawodniczek jest dobrym przykładem dla naszych dzieci. Dodatkowo, kibice mają szanse porozmawiać z siatkarkami jak i trenerami. 

Zapraszamy do obejrzenia wideo-reportażu oraz wysłuchania wywiadów.


fot. Łukasz Kieroński