Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

„Bobowskie Złotka” w Szczecinie

Autor: Joanna Róż
Energiczne, wytrzymałe, waleczne tak można opisać zawodniczki MKS-u Podkarpacie , które 22 marca wyruszyły do  Szczecina, aby reprezentować nas  na Turnieju Półfinałowym  o wejście do II Ligi Piłki Siatkowej.

Bobowska drużyna na czele z trenerem a za razem głównym organizatorem wyjazdu Adamem Urbankiem musiała pokonać duży dystans by spotkać się ze sowimi rywalkami. Stawka spotkań była bardzo wysoka co bez wątpienia mobilizowało zawodniczki do walki. Początkowo dziewczyny miały zagrać  trzy mecze , jednak w wyniku wycofania się zespołu LKS Zryw Wrocki, zagrały dwa. Turniej odbył się w Hali Sportowej Szczecińskiego Domu Sportu.

MKS Podkarpacie wystąpił w następującym składzie: Ziomek Magdalena, Osika Małgorzata, Dziedzic Barbara, Apryasz Karolina, Bartoszek Jadwiga, Tarasek- Gigoń  Magdalena, Majcher –Szczepanek Małgorzata, Ćwikła Magdalena, Drag Katarzyna, Warzycka Magdalena, Wiatr Żaneta, Joanna Turek, Katarzyna Iwańska (libero).

Piątkowy –pierwszy mecz z SSPS Piast Netto Szczecin zakończył się pewnym zwycięstwem w trzech setach ,co zapewniło punkty w klasyfikacji generalnej naszym dziewczynom. Rewelacyjna gra i konsekwencja pozwoliły podopiecznym Adama Urbanka  pokonać Piast Szczecin z następującymi wynikami: 25:22 25:20 i 25:22. Gospodarz meczu i prezes Szczecińskiego Stowarzyszenia Piłki Siatkowej „Piast” nie krył zaskoczenia z wyniku  i podziwu dla gry siatkarek z Bobowej:  Nasz zespół zawiódł kompletnie. Zaskoczeni jesteśmy poziomem gry Waszego zespołu. Całkiem przyzwoicie. Myślę ze to jest dobry zespół- zobaczymy co dalej.

Sobota nie należała już do Bobowianek a do dziewczyn z drużyny  Wybrzeże TPS Rumia. Rozegrany mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Wybrzeża. Walka o punkty przez całe to spotkanie była bardzo ciężka dla naszych zawodniczek . Dziewczyny nie oddały jednak tego meczu „za darmo” o czym świadczyły wyniki poszczególnych setów; 25: 20, 25:19 i 26:24. Najbardziej emocjonujący okazał się ostatni set, w którym to siatkarki MKS-u  postawiły aktywny opór drużynie z Rumii. Dystansu punktowego nie udało się już niestety nadrobić.

Przegrana w tym spotkaniu nie przekreśliła dla naszej drużyny dalszej walki o wejście do II Ligi Piłki Siatkowej Kobiet. Wynik pierwszego meczu dawał realne szanse na objecie prowadzenia w całym Półfinałowym Turnieju, niestety kolejny przegrany mecz  tę szanse zaprzepaścił. Końcowe zestawienie wszystkich meczy zaważyło o ostatecznym 2 miejscu zawodniczek MKS-u Podkarpacie i zakwalifikowaniu się do finałowych rozgrywek .

Puchar dla najlepszego zawodnika drużyny otrzymała najmłodsza siatkarka- Katarzyna Iwańska grająca z pozycją libero.

Po rozegranych meczach znalazł się czas na zasłużony  relaks i odpoczynek. W piątkowy wieczór pierwszego dnia pobytu  było to zwiedzanie Szczecina  w tzw. „ pigułce”, a następnie podziwianie panoramy miasta nocą. Sobota natomiast była typowo sportowa  i po turniejowych rozgrywkach  dziewczyny zasiadły na trybunach by kibicować zawodniczką walczącym o wejście do Finału grupy 1.

Żywimy ogromne nadzieje w związku z Turniejem Finałowym i trzymamy kciuki za przygotowania dziewczyn do kolejnych rozgrywek. W związku z dużym zainteresowaniem awansu bobowskich siatkarek – temat ten będziemy śledzić na bieżąco.

 

TABELA KOŃCOWA

1 TPS  RUMIA                                   2             3p           5:3

2. MKS PODKARPACIE                     2             3p           3:3

3. SSPS Szczecin                              2             3p           3:5

 

Wyjazd do Szczecina wsparli: Burmistrz Bobowej – Wacław Ligęza, , Starosta Powiatu Gorlickiego Mirosław Wędrychowicz, Senator – Stanisław Kogut, BS Bobowa- Wiesława Włodarz, Jerzy Kurzawa – Budimet , Stefan i Mirosław Libront – Libropol, Delikatesy Centrum-Jerzy Rogala .

Turniej finałowy o wejście do II ligi Kobiet odbędzie się w terminie 13 – 15.04. 2012 w Dębowcu woj. Śląskie

Będą grały drużyny: UKS Dębowianka Dębowiec, UKS Lider Konstantynów, STS Vickoria Lubliniec, MKS Podkarpcie Bobowa. Drużyna zajmująca I miejsce uzyska awans do II Ligi Kobiet a druga rozegra baraż z przedostatnią drużyną z II Ligi.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy