Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Sportowa sobota czyli Skrzacik

Autor: Joanna Róż
Ubiegła sobota była bogata w wydarzenia sportowe od samego rana. Wszystko za sprawą „Skrzacika” - Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej (do lat 12) , który w naszej gminie w tym roku miał już II edycje.
Sportowa sobota czyli Skrzacik - 3 marca

Organizatorami tego wydarzenia sportowego był Uczniowski Klub Sportowy „Sep” na czele z  dyrektorem  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczyskach Wiesławem Taraskiem i nauczycielem wychowania fizycznego Zbigniewem Ligęzą.  Halę sportową na potrzeby turnieju udostępnił dyrektor  Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej – Adam Urbanek.

Na zaproszenie organizatorów przybyli : trener olimpijczyków z Montrealu Stanisław Majorek, Senator RP Stanisław Kogut, Burmistrz Miasta Bobowa Wacław Ligęza, przewodniczący komisji Edukacji, Kultury i Sportu Tomasz Tarasek.  Po uroczystym otwarciu i przywitaniu przybyłych gości rozegrały się mecze miedzy zawodnikami poszczególnych grup tj. SP Stróże, UKS „Sęp” Wilczyska, UKS „Zorza’ Bogoria, UKS „Wiertmet” Libusza, ULKS Lipinki, UKS „Olimpia” Nowy Sącz.
Honorowy patron nad imprezą objął Burmistrz Miasta Bobowa- Wacław Ligęza. Należy dodać, że sponsorami byli : Zajad OSTOJA, Skład budowlany BUDIMED , Sklep ROJAL a także Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ze Stróż.
Poniżej wyniki turnieju:
1. UKS „Sęp” Wilczyska
2. UKS „Zorza” Bogoria
3. UKS „Wiertmet” Libusza
4. ULKS Lipinki
5. UKS „Olimpia” Nowy Sącz
6. SP Stróże
Nagrody indywidualne:
Najlepszy zawodnik turnieju : Faliszewski Mateusz (UKS „Zorza” Bogoria)
Najlepsza zawodniczka turnieju: Janik Weronika UKS „Sęp” Wilczyska)
Król strzelców turnieju z 17 bramkami: Kosiba Kasper UKS „Wiertmet” Libusza)
Najlepszy bramkarza turnieju: Włodarz Krzysztof (UKS „Sęp” Wilczyska)

Gra była zacięta nie brakowało w niej dynamiki i chęci walki o zwycięstwo .Wygrana Wilczysk jest dowodem ile pasji i energii jest wkładane w rozwój uczniów tej szkoły w tejże dyscyplinie sportowej.  Organizowanie tego typu imprez na pewno zachęci dzieci i młodzież z naszych okolic do uprawiania tego sportu i że stanie się ona popularny i propagowana. Gratulujemy organizatorom pomysłowości i zaangażowania . Czekamy na kolejną edycje.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy