Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 14 maja 2021

Zaszczep swojego PSA lub KOTA!

13.03.2012 || Kategorie: Komunikaty || Autor: Sabina Janus

W sobotę 17 marca, między godziną 10.00 a 12.00 w lecznicy dla zwierząt w Bobowej odbędzie się obowiązkowe szczepienie psów i kotów,  którego koszt wynosi 25 zł.

Pamiętajmy, że ta śmiertelna choroba występująca głównie wśród zwierząt dzikich i wolno żyjących zagrażając naszym czworonogom zagraża także i nam. Polskie prawo nakłada na właścicieli obowiązek szczepienia każdego psa powyżej 3 miesiąca życia, dlatego zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i najbliższych.

Wścieklizna – o której chyba każdy słyszał, jest wciąż bardzo często przez nas lekceważona. Do zakażenia dochodzi przeważnie poprzez kontakt bezpośredni – ugryzienie lub zetknięcie ze śliną nosiciela. Inną nazwą wścieklizny jest wodowstręt – gdyż jednym z objawów zakażenia tą chorobą  jest ślinotok i mimowolne skurcze mięśni na widok lub dźwięk wody. Ponadto u chorego podwyższa się temperatura i pojawia się uczucie mrowienia wokół miejsca ugryzienia.

Jak dotąd nie znaleziono jeszcze leku zarówno przeciwko jak i na wściekliznę. Dla chorego zakażonego wirusem wścieklizny nie ma już ratunku – w takich przypadkach stosuje się izolację i leczenie mające na celu zmniejszenie cierpienia do momentu zgonu. Jedynie systematyczne szczepienia i wnikliwa obserwacja naszych pupili jest w stanie uchronić nas przed tą niebezpieczną chorobą.