Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 23 października 2021

Finał Gimnazjady – III miejsce dla Bobowej

21.04.2012 || Kategorie: Sport, Turnieje || Autor: Dorota Smaluch

W czwartek, 19 kwietnia na hali  sportowej w Bobowej odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjady Młodzieży Szkolnej z dyscypliny piłki siatkowej. Udział w nim wzięły drużyny męskie z całego województwa małopolskiego.

Są to bardzo ważne zawody, bo gra u nas sześć najlepszych drużyn z całej małopolski – mówi specjalnie dla naszego portalu burmistrz Bobowej Wacław Ligęza który był obecny na rozpoczęciu turnieju. Cieszymy się, że turniej ten odbywa się akurat w Bobowej, ponieważ sprzyja to promocji naszej gminy oraz popularyzacji sportu, którym jest siatkówka, stojąca w Bobowej na wysokim szczeblu.

W turnieju udział wzięło sześć szkół gimnazjalnych z: Andrychowa, Bobowej, Krakowa (nr 46), Mnikowa, Ryglic oraz Lipnicy Małej. Mecze odbywały się w dwóch grupach a drużyny grały na zasadzie każdy z każdym.  Wyniki spotkania przedstawiają się następująco:

miejsce I – gimnazjum nr 46 w Krakowie
miejsce II – gimnazjum w Lipnicy Małej
miejsce III – gimnazjum w Bobowej

Wśród stoczonych przez Bobową meczach wygraną okazała się potyczka z Andrychowem – wynikiem 2:0. Dokładnie odwrotny wynik uzyskaliśmy w starciu z Krakowem, który wygrał obywa sety.  Niestety trzecie miejsce bobowskiej drużyny nie pozwala jej na zakwalifikowanie się do rozgrywek na szczeblu ogólnopolskim.

Walka w naszej grupie była bardzo wyrównana. Chłopcy walczyli dzielnie, jednak lepszym zespołem okazał się być Kraków, który pozbawił nas możliwości na walkę o I miejsce. Trzecie miejsce to dobry wynik, ale wszyscy wiemy, że naszych chłopaków stać na lepsze wyniki. – takiej wypowiedzi udzielił nam pan Paweł Popardowski, trener bobowskiego zespołu.

Organizatorami spotkania był Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie, Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Nowym Sączu, Terenowy Związek Piłki Siatkowej oraz Zespół Szkół nr 1 w Bobowej.