Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowska młodzież pracująca

Autor: Dorota Smaluch
Młodzież KSM Bobowa pod nadzorem księdza Tomasza Gołąbka remontuje salę w budynku, gdzie dawniej uczono religii.

Remont wykonuje: Anna Szczepanek, Marcin Hebda, Łukasz Król, Łukasz Szymczyk, Tomasz oraz Mateusz Hebda. Swój udział mają także państwo Elżbieta i Piotr Hebda.

Prace jakie obecnie prowadzone są przy salce dają ogromną szansę na wykazanie się młodzieży – mówi ks. Tomasz Gołąbek. Poznają oni dzięki temu wartość pracy oraz uczą się do niej szacunku. Wkładając swój trud w remont jeszcze bardziej będą szanować miejsce w którym zamierzają spędzać czas. Pomysł o remoncie salki jest już co najmniej kilkuletni. Za ks. Dariusza Króla młodzież wyremontowała tzw. Klub „Ichtys”.

W lutym udało się przenieść regały z książkami do innego pomieszczenia i to było inspiracją aby rozpocząć obecny remont pustej salki. Prace ciągną się już chwilę, ponieważ młodzież oprócz remontu podejmuje przecież naukę w szkole. Myślę, że do wakacji powinno się udać ukończyć prace. Remont jest generalny, a więc obejmuje praktycznie wszystko oprócz wymiany okien bo to bardzo duży koszt. Chcemy by jedna ściana w odnawianej salce zawierała figury świętych, tzn. takie miejsce modlitwy – dopowiada ks. Tomasz.
Salę remontowana przez młodzież z bobowskiego KSM-u ma pełnić rolę prowizorycznej sali filmowej, w której można by oglądać filmy na spotkaniach. Wszystkie prace prowadzone są społecznie.

fot. Dorota Smaluch , KSM

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy