Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ciekawe projekty gimnazjalistów

Autor: Paulina Kalamaszek
W poniedziałek w Gimnazjum w Bobowej odbyło się podsumowanie wszystkich projektów w ramach rozporządzenia ministra edukacji o szkolnictwie podstawowym, którym nakazuje by uczniowie gimnazjum wykonali projekt o dowolnym temacie.


Realizacja pracy ma zapewnić im promocję do następnej klasy. W bobowskim gimnazjum zadanie to spadło na uczniów klas drugich, którzy stworzyli 14 grup. Każda z nich liczyła od 3 do 6 osób. Przygotowania trwały mniej więcej pół roku.  Prezentacja nie mogła trwać więcej niż 12 min. Grupy prezentowały swoje prace przed innymi uczniami, dyrekcją oraz władzami gminy.

Tematami prezentacji były min. :

Ocalić od  zapomnienia – rozmowy z najstarszymi mieszkańcami Bobowej
Jak zaplanować podróż po Europie?
Kościoły na terenie gminy Bobowa
Śladami zabytków sztuki średniowiecza
Skandal, czy talent? – co gwarantuje sukces w biznesie muzycznym
Interesting notes about famous people from Bobowa ( Ciekawi i interesujący z Bobowej )
Obiekty sportowe w Niemczech
Jak zmienił się samochód od  powstania do dziś ?
Symetria w architekturze, przyrodzie i sztuce
Jak przedstawić gminę Bobowa w  liczbach?
Formy ochrony przyrody na terenie gminy Bobowa
Znane sylwetki polskich sportowców. Jaki jest czynnik kształtujący pozytywne podstawy wobec sportu wśród dzieci i młodzieży?
Jak możemy oszczędzać energię elektryczną?

Wszystkie projekty zostały zrobione bardzo ciekawie i pomysłowo. Każdy mógł  znaleźć coś dla siebie – mówi Adam Urbanek, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej.

Prezentacje były różnorodne. Oprócz wersji multimedialnej można było zobaczyć pięknie wykonane albumy ze zdjęciami, makietę bitwy pod Gorlicami i filmy własnej produkcji. Zwycięska prezentacja nie została jeszcze wyłoniona. Wykonane prezentacje będą rozpatrzone jeszcze raz przez Radę Pedagogiczną, która szczegółowo oceni każdą z prac.

Trudno powiedzieć, który z projektów jest najlepszy. Właściwie wszystkie są bardzo dobre – podsumował sołtys, Marek Podobiński.

Warto dodać, iż tematy projektów będą dopisane na świadectwie końcowym 3 klasy gimnazjum, uczniów którzy podjęli się tego wyzwania.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy