Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa górą z Ojcem Górą

Autor: Sabina Janus
8 sierpnia o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyło się spotkanie dotyczące Jubileuszu XX – lecia posługi duszpasterskiej dominikanów w Kościele pw. Matki Bożej Niezawodnej Nadziei oraz Domu Świętego Jacka w Jamnej.

W konferencji udział wzięli: o. Jan W. Góra OP, ks. rektor Andrzej Chlewicki, dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Starostwa w Tarnowie – Ryszard Żądło, Etatowy Członek Zarządu – Paweł Augustyn oraz burmistrz Zakliczyna – Jerzy Soska, a także współtowarzyszki ojca Jana Góry i dziennikarze.

Zebranych przywitał dyrektor Ryszard Żądło. Następnie głos zabrał pan Paweł Augustyn, krótko nakreślając cel spotkania.

Wszyscy jednak z niecierpliwością oczekiwali przemówienia  ojca Jana Góry, które tradycyjnie rozpoczął od podziękowań za pomoc w wybudowaniu jamneńskiego Kościoła. Później ksiądz opowiedział ciekawą historię powstania świątyni oraz poświęcenia przez papieża Jana Pawła II obrazu Matki Bożej Niezawodnej Nadziei.  Przedstawił także w trzech punktach potrzebę dalszego rozwoju tego ośrodka, będącego nie tylko Domem Boga, ale także miejscem dla zmęczonych i szukających sensu życia ludzi: „Obraz spowodował Kościół, a Kościół spowodował drogę. Na Jamną, która do tego czasu nie była traktowana poważnie przyszli ludzie. Co ciekawsze przychodzą do tej pory. W tej chwili nie ma miejsc, a wciąż zgłaszają się nowe osoby.” – mówi o. Jan Góra. Nie zabrakło także humoru oraz ciekawych opowieści ojca Góry. Poruszony został także temat uwielbianej przez ojca młodzieży, która co roku zbiera się na Jamnej w celu pogłębiania swojej wiedzy i wiary: „Mnie nic tak nie cieszy jak młodzi ludzie, którzy się rozwijają – intelektualnie, emocjonalnie, charakterologicznie, wspólnotowo. Dlatego Jamna jest także ośrodkiem operacyjno – formacyjnym, a nie tylko rekreacyjnym.” – dodaje z uśmiechem dominikanin. Kończąc swe wystąpienie ojciec Jan Góra serdecznie zaprosił wszystkich na uroczystości religijno – patriotyczne, które odbędą się 14,15 sierpnia na Jamnej.

Ponadto zebrani wysłuchali krótkiego przemówienia burmistrza Zakliczyna, bez którego ogromnej pomocy i zaangażowania Kościół nie został by postawiony: „Dzisiaj Jamna jest rozpoznawana w każdym rejonie Polski. Niedługo dojdzie do takiej sytuacji, że będzie się mówiło nie Jamna koło Zakliczyna, tylko Zakliczyn koło Jamnej.” – zażartował burmistrz Jerzy Soska.

Na koniec przypomniany został program obchodów Jubileuszu Jamnej, a ojciec Jan Góra udzielił wywiadu. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe upominki w postaci książek, biuletynów oraz obrazków.

Idealnym zakończeniem będą słowa wypowiedziane przez ks. rektora Andrzeja Chlewickiego: „Dziś świat się zamyka, ludzie się zamykają. Jamna jest otwarta. Element gościnności i otwartości widoczny jest na każdym kroku. Jamna zaprasza każdego. Każdy coś w tym miejscu zostawia, wnosi coś nowego, ale także i wynosi – przede wszystkim bogactwo w postaci wiary i nadziei.”

Serdecznie zapraszamy na Jamną 14, 15 sierpnia. Więcej informacji tutaj

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy