Marzena Oleś Kluska czarna owca kandydat do sejmiku Województwa Małopolskiego

Piłka nożna – KS Bobowa vs. KS Ropa

Autor: Damian Nowak

Dziś o godz. 11.00 na stadionie w Ropie został rozegrany pierwszy mecz klasy”A” seniorów w sezonie 2012/2013 r. Niestety mecz ten dla zawodników z Bobowej nie należał do najlepszych, przegrali oni bowiem z KS Ropa 1:3.

Początek rozgrywek był bardzo korzystny dla KS Bobowa; już w 1 min. jeden z obrońców z Ropy faulował naszego zawodnika w polu karnym a sędzia wskazał jedenastkę, którą pewnym strzałem wykorzystał Tomasz Magiera. Kilka minut potem była okazja powiększyć przewagę lecz swojej szansy nie wykorzystał Kamil Zieliński.  Z czasem jednak to zawodnicy KS Ropa przejmowali kontrolę nad meczem, czego pierwszą oznaką był gol zdobyty w 25 min przez Kamila Trojanowskiego który przelobował naszego bramkarza. Do szatni po pierwszej połowie obie drużyny schodziły przy wyniku 1:1.

Już 10 minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania Bobowa miała szansę na odzyskanie prowadzenia lecz niestety swojej szansy nie wykorzystał Piotr Budzyn. 5 min potem strzelec pierwszego gola dla Ropy już nie popełnił żadnego błędu i umieścił piłkę w siatce KS Bobowa. Pomimo 3 zmian skuteczność Bobowej nie wzrastała, a w między czasie KS Ropa wykorzystała kolejną stuprocentową szansę.

Gole: 1:0, T. Magiera (1’); 1:1, K. Trojanowski (25’); 1:2, K. Trojanowski (60’); 1:3 K. Trojanowski (68’)

KS Bobowa: A. Warzecha [br]; M. Cherjan; D. Magiera; T. Skrzypek; K. Flądro; K. Zieliński; T. Magiera; P. Budzyn [kpt]; K. Gucwa (66’ D. Gucwa); G. Dulęba (72’ A. Mucha); D. Żabiński (74’ D. Gryzło).

KS Ropa: J. Młynarski [br]; Sz. Różycki; R. Trojanowicz; M. Klimkowicz; P. Kawa; A. Mituś; T. Kusiak [kpt]; R. Gryboś; M. Mituś; Ł. Filipiak; K. Trojanowicz.