Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 24 czerwca 2021
PWSZ oferta edukacyjna

Tańsze bilety?

04.08.2012 || Kategorie: Informacje Ogólne, Komunikaty || Autor: Paulina Kalamaszek

Z dniem 01.08.2012 do kas biletowych wszedł tak zwany bilet sądecki. Dostępny jest na pociągi REGIO Przewozów Regionalnych na trasie Tarnów – Krynica-Zdrój.

Z nowego biletu skorzystać będą mogły zarówno osoby codziennie poruszające tą trasą, jak również ci, którzy będą chcieli zaoszczędzić na jednorazowym przejeździe. Cena biletu sądeckiego jest mniejsza od obecnej. Bilety jednorazowe tańsze będą o około 33 proc., a miesięczne o 19 proc.

Bilet Sądecki obejmuje także ustawowe ulgi m.in. ulgę studencką i uczniowską. Można go kupić w kasach biletowych, u konduktora lub za pośrednictwem Internetowego Systemu Sprzedaży.

– Bilet Sądecki został wprowadzony na stałe do naszej oferty, po to by zachęcić mieszkańców regionu do jazdy pociągiem. Cena za przejazd będzie liczona z dokładnością do jednego kilometra, w przeciwieństwie do obecnego ustalania cen dla liczących kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów przedziałów cenowych – mówi Barbara Węgrzynek, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych w Krakowie.