Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jesień Literacka w Bobowej

Autor: Joanna Róż
W ramach XXII Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej Bobowa po raz kolejny miała zaszczyt gościć znakomitych pisarzy -  Andrzeja Grabowskiego, Danutę Bartosz i Vladimira Stockmana - którzy poprowadzili lekcję literacką dla młodzieży.  https://static.4.188.216.95.clients.your-server.de/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gif

Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa, która po brzegi została wypełniona młodzieżą ze szkół średnich i gimnazjalnych z terenu gminy. Poeci opowiadali z zapałem o swojej twórczości, czytali własne utwory, a nawet je śpiewali jak było w przypadku Vladimira Stockmana. Swoimi opowieściami z życia zawodowego i prywatnego starali się zaszczepić w młodzieży chęć do realizacji swoich marzeń. Sądząc po żywych i pełnych zainteresowania reakcjach uczniów, z pewnością się im to udało.

Andrzej Grabowski, organizator Galicyjskiej Jesieni Literackiej tak mówi o spotkaniu z bobowską młodzieżą:

 – To ziarno spadało dziś na żyzną glebę. Na pewno nabiorą wiary we własne siły. Nie istotne i nie ważne jest miejsce. Nawet jeśli urodzę się w małym miasteczku, to nie znaczy, że świat nie stoi przede mną otworem. Wręcz przeciwnie – bardzo wiele zależy ode mnie . Kolejną sprawą jest to, że ci młodzi ludzie sami obserwowali jak ta impreza z małej, zamykającej się wokół dworku Paderewskiego przestrzeni, przekształciła się w największa imprezę literacką w Polsce. Jak patrzyliśmy dziś w oczy bobowskiej młodzieży, to byliśmy głęboko przekonani, że każdy z nich ma jakieś marzenia i że wierzy we własne siły.

Lekcja literacka, zarówno pod względem frekwencji jak i atmosfery przebiegła niezwykle pomyślnie. Prowadzący spotkanie, jak i uczestniczący w nim uczniowie naszych szkół z pewnością na długo zapamiętają to doświadczenie i wiele z niego wyniosą.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy