Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pasowanie pierwszoklasistów w ZS nr 1 w Bobowej

Autor: Łukasz Augustyn
"Pasuję Ciebie na ucznia klasy pierwszej naszej szkoły" – takie właśnie słowa usłyszało wczoraj 46 najmłodszych wychowanków Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej.

Na początku głos zabrał dyrektor ZS w Bobowej Adam Urbanek witając uczniów, którzy za moment mieli stać się pełnoprawnymi uczniami placówki oraz wszystkich przybyłych na uroczystość gości. Do pierwszoklasistów zostały skierowane także życzenia udanej i pomyślnej nauki przez cały okres nauki.

Następnie wysłuchaliśmy krótkiego przemówienia dyrektora ZEAS-u Andrzeja Sagana, występującego w imieniu burmistrza Bobowej – Wacława Ligęzy, który niestety nie mógł uczestniczyć w pasowaniu. Na sam koniec przewodnicząca Rady Rodziców Teresa Groń  podziękowała nauczycielom i rodzicom za trud włożony w wychowanie dzieci, życząc dalszych sukcesów i wytrwałości w dalszej pracy.

Pierwszaki pod bacznym okiem swoich wychowawczyń – Małgorzaty Janus i Doroty Fryczek w dniu swojego święta przygotowały ciekawą część artystyczną. Na początku dzieciaki z pamięci odśpiewały aż trzy zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, a następnie dzielnie recytowały okolicznościowe wiersze. Zebrani na hali gimnastycznej goście byli pod dużym wrażeniem umiejętności maluchów. Przy tej okazji warto wspomnieć, że tegoroczni pierwszoklasiści to także dzieci, które poszły do szkoły z rocznym wyprzedzeniem.

„Przygotowanie było profesjonalne. Bardzo ładny i przede wszystkim bardzo długi program. Jestem pod ogromnym wrażeniem, że dzieci w tym wieku potrafiły się tyle nauczyć. Bardzo cieszy mnie wysoka frekwencja rodziców i gości. A poza tym odśpiewanie przez pierwszaków trzech zwrotek hymnu świadczy o tym, że wychowanie patriotyczne idzie w dobrym kierunku. Impreza udana i myślę, że spełniła swój cel.” – mówi dyrektor ZS w Bobowej.

Pasowanie przeprowadzone zostało przez wicedyrektor Danutę Tarasek oraz dyrektora Adama Urbanka. Na zakończenie wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe upominki.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy