Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

XXVI sesja Rady Miejskiej w Bobowej

Autor: Sabina Janus
23 października portal Bobowa24.pl uczestniczył w XXVI sesji Rady Miejskiej w Bobowej, na której poruszonych zostało wiele interesujących dla mieszkańców naszej gminy tematów.

Wtorkowa sesja oprócz tego, że cieszyła się dużą publiką z zewnątrz, gościła także Leszka Zegzdę – byłego wicemarszałka województwa małopolskiego, a obecnie prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Przedstawił on między innymi zakres prac MOT-u oraz korzyści płynące z przynależności naszej Gminy do tej Organizacji. Uchwała o przystąpieniu do Małopolskiej Organizacji Turystycznej została przyjęta przez radnych jednogłośnie.

Dodatkowo burmistrz Bobowej – Wacław Ligęza w obszernym sprawozdaniu dokonał przeglądu z działalności między sesjami. Następnie radni przeszli do podjęcia uchwał w następujących sprawach:

Jak widać spora część spotkania poświęcona była odpadom komunalnym, co bezpośrednio wiąże się  ze sprawami ekologii, które nie pozostają obojętne radnym naszej Gminy.

Po głosowaniu nastąpił czas na odpowiedzi na interpelacje radnych oraz liczne zapytania i wnioski sołtysów. Dotyczyły one m. in. aktualizacji oznakowania w Brzanie na drodze powiatowej przystanków dla busów i autobusów, w których będą obowiązane się zatrzymywać, sprawy niesfornych bobrów oraz temat, który przeszedł już nareszcie do przeszłości, a mianowicie oświetlenia wiaduktu.

Na zakończenie radny Paweł Popardowski przekazał w imieniu Jacka Kucybały – szefa Małopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych  na ręce burmistrza puchar uznania za pomoc w organizacji Międzywojewódzkiego Turnieju Piłki Siatkowej.

Ze swojej strony jak zawsze postaramy się przybliżyć państwu godne uwagi kwestie poruszone na tej sesji w poszczególnych artykułach. Zapraszamy do czytania nas, aby wiedzieć co w trawie piszczy każdego dnia.

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy