Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

I Ty zostań Świętym Mikołajem!

Autor: Paulina Kalamaszek

Szlachetna Paczka organizowana jest już po raz dwunasty. Tylko w ubiegłym roku wartość pomocy przekazanej w paczkach przekroczyła 18 mln zł. W akcję zaangażowało się prawie 150 tys. darczyńców, w tym wiele znanych osób.

Hasło tegorocznej Szlachetnej Paczki brzmi „Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze”. Jest ono małą zachętą by wreszcie zmienić otaczający nas świat – właśnie na lepsze. Świat, w  którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi. Chcą pomagać tym, którzy znaleźli się w potrzebie .

Już od 17 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl działa baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę

Projekt można też wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto  lub wysłanie charytatywnego SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT).

Jak to działa?

Wolontariusze poznają sytuację rodzin i ich konkretne potrzeby. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać konkretną rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować pomoc.

Powiat gorlicki już po raz drugi bierze udział w tym przedsięwzięciu. Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzili potrzebujące rodziny z naszego terenu. Efektem tych spotkań było zakwalifikowanie 16- stu z nich do finału projektu, który odbędzie się początkiem grudnia.

Jak można wybrać rodzinę? Bardzo prosto:

 Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl

  1. Wybierz z listy województwo małopolskie, następnie gorlicki magazyn.
  2. Po wyborze pojawi się lista rodzin wraz z opisem (podstawowym lub szczegółowym).
  3. Klikając na daną rodzinę wybierasz ją .

To już pewnie – Szlachetny Święty Mikołaj może przyjechać do Gorlic 8 i 9 grudnia na finał XII edycji SZLACHETNEJ PACZKI– potwierdza Magdalena Oleszkowicz, lider rejonu Szlachetnej Paczki – aby do tego doszło muszą znaleźć się ludzie dobrej woli, którzy będą chcieli zrobić paczkę dla potrzebującej rodziny i razem z nami zmieniać świat na lepsze – dodaje.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy