Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowscy kadeci coraz silniejsi

Autor: Damian Nowak
Wczoraj jak co tydzień odbył się mecz Ligi Wojewódzkiej Kadetów. Tym razem podopieczni Pawła Popardowkiego zmierzyli się z drużyną GKPS Gorlice. Derby powiatu gorlickiego zakończyły się zwycięstwem bobowian.

Siatkarze LKS Bobowa spotkanie rozpoczęli zbyt spokojnie przez co po ciężkiej walce przegrali pierwszego seta 23:25. Z kolejnymi minutami spotkania bobowianie grali coraz lepiej i zaczynali dominować nad gośćmi z Gorlic. Drugi set  siatkarze obu drużyn rozpoczęli dobrze a walka punkt w punkt od początku seta zapewniała kibicom ciekawe widowisko, dopiero w samej końcówce zawodnicy LKS-u zdominowali gorliczan. Trzeci set z kolei wyglądał podobnie jak pierwszy, lecz tym razem to siatkarze LKS Bobowa wygrali. Ostatni, czwarty set był już całkowicie opanowany przez LKS i nie dał cienia wątpliwości siatkarzom GKPS Gorlice na wygraną.

“Trzeba przyznać że drużyna z Bobowej jest dużo bardziej doświadczona od mojego zespołu. Mają oni lepsze warunki fizyczne i zdecydowanie lepiej prezentują się na boisku przez co wynik był taki, jaki był. Jedynie w pierwszym secie Bobowa nie grała swojej siatkówki dzięki czemu nawiązaliśmy z nimi walkę, natomiast w trzech pozostałych specjalnych szans nam nie dała, wykorzystując maksymalnie swoje warunki fizyczne i dziury w naszym bloku.”  – podsumował trener GKPS Gorlice, Krzysztof Kozłowski.

“Gorlice grały dziś prostą siatkówkę i popełniali bardzo mało błędów, a my odwrotnie. Sami komplikowaliśmy sobie grę przez co punkty nam uciekały, jednak w momentach gdy graliśmy na swoim poziomie to ta przewaga była zdecydowana. Często tak bywa że właśnie taka prosta siatkówka ma górę nad tą złożoną, bardziej skomplikowaną.” – komentuje trener LKS Bobowa, Paweł Popradowski.

SET I SET II SET III SET IV WYNIK
LKS Bobowa 23 25 25 25 3
GKPS Gorlice 25 20 21 15 1

 

 LKS Bobowa  GKPS Gorlice
 Trener: Paweł Popardowski  Trener: Kozłowski Krzysztof
 1. Tubek M.  1. Reczek H.
 2. Zięba W.  2.  Zimowski F.
 3. Bajorek F.  3.  Roman J.
 4. Mucha K.  4.  Reczek B.
 5. Domin M.  5.  Margański P. [kpt]
 6. Wiejaczka D.  6.  Toczek P.
 7. Gryzło P.  7.  Turek A.
 8. Molendowicz J. [kpt]  8.  Dobek H.
 9. Kotul T.  9.  Wacławczyk A.
 10. Popardowski J.  10. Gawroń T.
 11. Kwarciński W. [L]
 12. Babicz M. [L]

 

Fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy