Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jasełka czas zacząć!

Autor: Sabina Janus
20 grudnia w Sędziszowej odbyło się spotkanie opłatkowe uświetnione przedstawieniem jasełkowym przygotowanym przez najmłodszych wychowanków szkoły.

W czwartkowe przedpołudnie nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Sędziszowej zebrali się na symbolicznej wigilii. Jasełka przedstawiły dzieci z klas 0 – III  pod bacznym okiem swych opiekunek – Beaty Janus i Małgorzaty Laskowskiej.

„Przygotowania do występu trwały 2 tygodnie. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą we wszelkiego rodzaju występach artystycznych. Najmłodszy uczestnik jasełek ma zaledwie 4 lata, więc opracowanie i przygotowanie takiej inscenizacji jest nie lada wyzwaniem. Trzeba dostosować je zarówno do starszych dzieci jak i do tych dużo młodszych. Część strojów pochodziła z teatrzyku szkolnego, a o resztę zadbali rodzice, których wkład i zaangażowanie  też należy podkreślić. Warto dodać, że nasza grupa zaprezentuje się także na Gminnym Przeglądzie Zespołów Jasełkowych w Bobowej.” – mówiła jedna z opiekunek przedstawienia, nauczycielka SP w Sędziszowej – Beata Janus.

Następnie wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia i połamali się opłatkiem. W budowaniu atmosfery serdeczności i miłości pomogli także finaliści konkursu recytatorskiego prezentując utwory, z którymi występowali także na konkursie piosenek, kolęd i pastorałek. Rozdane zostały także dzieciom dyplomy za udział w różnych konkursach – za najładniejszą kartkę świąteczną i stroik. Koordynatorem czuwającym nad duchowym wymiarem spotkania opłatkowego był ks. rektor Jacek Kupiec:

„Co roku spotykamy się na takiej wigilii i opracowujemy nowy program artystyczny. Jest to jednak zawsze pełne radości i jedności spotkanie przedświąteczne dzieci, rodziców i nauczycieli. Społeczność jest tutaj bardzo zżyta ze sobą, więc wszyscy razem czujemy się tutaj bardzo dobrze.” – mówił ks. rektor Jacek Kupiec.

Po części artystycznej wszyscy zebrali się w kuchni na symbolicznej wieczerzy wigilijnej, a następnie gdy spotkanie dobiegło końca, rozeszli się do domów.

fot. Mateusz Książkiewicz

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy