Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 23 września 2021

Odmienność nie jest niczym złym

19.01.2013 || Kategorie: Edukacja, Kultura || Autor: Damian Nowak

Ferie rozpoczęły się na dobre a dzieci, które biorą udział w zajęciach w Centrum Kultury w Bobowej bawią się wyśmienicie. Powodem tego mogły być wczorajsze odwiedziny grupy teatralnej „Moralitet”.


Godzinny spektakl profilaktyczno-edukacyjny skupiał się głównie na tym, aby najmłodsi łatwiej akceptowali odmienność innych. Przedstawienie, w którym głównymi bohaterami był Miś Zdziś, Kapturek i Zając Benio poprzez zabawę pokazywali dzieciom jak mało istotny jest wygląd zewnętrzny, bo nie ważny jest kolor skóry a to, jak z tą osobą możemy miło spędzić czas.

„Staramy się, aby dzieci z naszego zimowiska miały oprócz zabaw które my im proponujemy jeszcze inne atrakcje. Jak co roku prosimy o występ Teatr Profilaktyczno-Edukacyjny „Moralitet” z Krakowa, a aktorzy zawsze z chęcią nas odwiedzają. W tym roku przyjechali do nas z przedstawieniem „Cisza”, który opowiada o tolerancji i inności oraz o tym, jak odnosić się do innych ludzi. Dzieci bawiły się doskonale, chętnie współpracowały z występującymi.” – skomentowała przedstawienie Celina Job, prowadząca Ferie Zimowe w CK w Bobowej.