Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Odmienność nie jest niczym złym

Autor: Damian Nowak
Ferie rozpoczęły się na dobre a dzieci, które biorą udział w zajęciach w Centrum Kultury w Bobowej bawią się wyśmienicie. Powodem tego mogły być wczorajsze odwiedziny grupy teatralnej "Moralitet".


Godzinny spektakl profilaktyczno-edukacyjny skupiał się głównie na tym, aby najmłodsi łatwiej akceptowali odmienność innych. Przedstawienie, w którym głównymi bohaterami był Miś Zdziś, Kapturek i Zając Benio poprzez zabawę pokazywali dzieciom jak mało istotny jest wygląd zewnętrzny, bo nie ważny jest kolor skóry a to, jak z tą osobą możemy miło spędzić czas.

“Staramy się, aby dzieci z naszego zimowiska miały oprócz zabaw które my im proponujemy jeszcze inne atrakcje. Jak co roku prosimy o występ Teatr Profilaktyczno-Edukacyjny “Moralitet” z Krakowa, a aktorzy zawsze z chęcią nas odwiedzają. W tym roku przyjechali do nas z przedstawieniem “Cisza”, który opowiada o tolerancji i inności oraz o tym, jak odnosić się do innych ludzi. Dzieci bawiły się doskonale, chętnie współpracowały z występującymi.” – skomentowała przedstawienie Celina Job, prowadząca Ferie Zimowe w CK w Bobowej.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy