Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Parafialne Kolędowanie

Autor: Łukasz Augustyn
Tradycyjnie, od wielu lat przed świętem Matki Boskiej Gromnicznej, w Zajeździe Ostoja organizowane jest spotkanie opłatkowo- kolędowe.

Spotkanie odbywa się co roku , więc w 2013 nie mogło być inaczej. Podczas wczorajszego wieczoru na wspólnym kolędowaniu spotkali się członkowie Rady Parafialnej, Caritasu, Chóru Parafialnego, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Szafarzy Eucharystii, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Sióstr Zakonnych i Kapłanów.

W czasie uroczystego spotkania jako pierwszy głos zabrał ks. Proboszcz Maran Jedynak, który powitał wszystkich zebranych i złożył im spóźnione, ale jakże szczere życzenia świąteczne. Następnie przybyli goście połamali się opłatkami składając sobie nawzajem życzenia, po czym zasiedli do wspólnego stołu.Wspólne rozmowy oraz kolędowanie sprawiły, iż spotkaniu towarzyszyła bardzo ciepła i przyjazna atmosfera.
„ W okresie Bożego Narodzenia, a w zasadzie tuż przed Świętem Matki Boskiej Gromnicznej organizujemy w Zajeździe Ostoja spotkanie dla grup i stowarzyszeń z parafii, by jeszcze raz wspomnieć uroczystość Bożego Narodzenia, pośpiewać kolędy, złożyć sobie wzajemnie życzenia. Pragniemy stworzyć wielką wspólnotę. Jest tutaj Chór Parafialny, Rada Duszpasterska, Caritas, Siostry Zakonne. Chcemy cieszyć się obecnością wszystkich, by poczuć tę jedność w grupie parafialnej. Wszyscy zebrani są z tego pomysłu zadowoleni i starają się zawsze przybywać na spotkania, bo jest to coś miłego, radosnego, coś, co jest okazją do wspólnych rozmów, refleksji i planów na przyszłość.” – powiedział nam w rozmowie ks. Proboszcz Marian Jedynak

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy